אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיקור דין בארץ נגד ישראלי החשוד בהונאת אופציות בינאריות בארה"ב צילום: בלומברג

פרסום ראשון

חיקור דין בארץ נגד ישראלי החשוד בהונאת אופציות בינאריות בארה"ב

בעקבות פניית הרשויות האמריקאיות, הוציאה רשות ני"ע צו דרישה לקבלת מסמכים נגד רז בסרגליק בחשד לביצוע עבירות ני"ע. הרשות בארה"ב הגישה לאחרונה תביעה אזרחית נגדו בקליפורניה; רז בסרגליק עתר לביהמ"ש המחוזי בת"א בדרישה לבטל את הצו

23.01.2020, 13:33 | תומר גנון

רשויות ני"ע בישראל התבקשה לסייע לרשויות בארה"ב בחקירה נגד אזרח ישראלי החשוד בהונאת אופציות בינאריות בהיקף של עשרות מיליוני דולרים.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות הבקשה לחיקור דין שהתקבלה ברשות, היא הוציאה צו דרישה לקבלת מסמכים מהחשוד – רז בסרגליק. בצו מציינת הרשות כי הדרישה לקבלת המסמכים היא לאור "חשד לביצוע עבירות ני"ע".

אילוסטרציה, צילום: NPR אילוסטרציה | צילום: NPR אילוסטרציה, צילום: NPR

הצו שהוצא כולל דרישה לקבלת כל ההתכתבויות, המיילים, הפרוטוקולים, המזכרים, חשבונות הבנק וני"ע, נכסי הנדל"ן והמבנה המשפטי של החברות מקבוצת Five Stone Monopoly Marketing Ltd הרשומה ברמת גן. בין החברות שלגביהן התבקש המידע בצו: Bloombex, Chromex Capital, Shraga Holdings, Lembek Global Investments, Starling Capital, Bloombek Options, Morton Finance, SpotOption.

רז בסרגליק, המיוצג על ידי עוה"ד דרור מתתיהו ועומר אבירם, עתר היום (ה') לבית המשפט המחוזי בת"א נגד הרשות בדרישה לבטל את הצו. זאת לטענתו בשל זכותו להימנע מהפללה עצמית, והעדר סמכות של רשות ני"ע הישראלית לקבל את המידע. זאת על אף מזכר ההבנות לשיתוף פעולה שקיים בין רשויות ני"ע של ישראל וארה"ב.

במקביל לבקשת הסיוע, הגישה לאחרונה רשות ני"ע האמריקאית (SEC) תביעה אזרחית נגד בסרגליק בבית משפט פדרלי בקליפורניה. על פי התביעה בסרגליק ושניים נוספים השתמשו בטכניקות שיווקיות מטעות על מנת לשכנע משקיעים לסחור באופציות בינאריות באמצעות שלושה אתרים שהפעילו. רז בסרגליק מכחיש את הטענות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות