אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנוצ'ין נגד גרטה: "מי היא בכלל? שתעשה קודם תואר בכלכלה" צילום: רויטרס

דאבוס 2020

מנוצ'ין נגד גרטה: "מי היא בכלל? שתעשה קודם תואר בכלכלה"

כשנשאל שר האוצר האמריקאי על קריאתה של פעילת האקלים הצעירה להפסיק את השימוש בדלקים מאובנים השיב: "האם היא הכלכלנית הראשית?!". לדבריו, עמדת ארה"ב הובנה לא נכון: "הנשיא טראמפ מאמין לגמרי באוויר נקי ובמים נקיים"

23.01.2020, 15:11 | שירות כלכליסט

בדיוק כשנדמה היה שנרגעו רוחות הקרב בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ופעילת האקלים הצעירה גרטה טונברג, פתח שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין חזית חדשה מול השבדית.

קראו עוד בכלכליסט

כשנשאל במהלך מסיבת עיתונאים בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס על קריאתה של טונברג להפסיק את השימוש בדלקים מאובנים, השיב מנוצ'ין: "מי היא בכלל?! האם היא הכלכלנית הראשית?! ... אחרי שתלך לקולג' ותלמד כלכלה היא יכולה לחזור ולהסביר לנו את זה".

גרטה טונברג וסטיבן מנוצ גרטה טונברג וסטיבן מנוצ'ין | צילום: רויטרס גרטה טונברג וסטיבן מנוצ

העקיצה של מנוצ'ין מגיעה יומיים אחרי שטונברג וטראמפ התכתשו בעקיפין במהלך הפורום הכללי העולמי בדאבוס. אחרי שטראמפ אמר כי ארצו מחויבת להצטרף ליוזמת מיליארד העצים, טונברג השיבה כי הטיפול במשבר האקלים לא עוסק רק בנטיעת עצים. לפני שעזב לדאבוס, נדמה היה שטראמפ מעוניין בשלום עם טונברג כשאמר כי הוא מקווה לשמוע אותה מדברת.

בהתייחסותו לעמדת ממשל טראמפ לגבי משבר האקלים, אמר מנוצ'ין שעמדתה של ארצות הברית "הובנה לא נכון". לדבריו, "ישנו פירוש שגוי של מדיניות ארצות הברית. תנו לי להיות ברור: הנשיא טראמפ מאמין לגמרי באוויר נקי, במים נקיים ובסביבה נקייה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות