אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה בבנקאות הישראלית: לאומי גייס 750 מיליון דולר באג"ח ממוסדיים בחו"ל צילומים: רון קדמי, שאול גולן

נחשף בכלכליסט

לראשונה בבנקאות הישראלית: לאומי גייס 750 מיליון דולר באג"ח ממוסדיים בחו"ל

הבנק השלים את תהליך התמחור להנפקת אג"ח קוקו בקרב גופים מוסדיים בארה"ב, אירופה ואסיה; מדובר בהנפקה הראשונה במערכת הפיננסית בישראל של הנפקת חוב מחוץ לישראל; הביקושים בהנפקה עמדו על כ-4 מיליארד דולר שהגיעו ממעל ל-200 גופים; הריבית בהנפקה עמדה על 3.27%

23.01.2020, 18:20 | אורי גלאור

בנק לאומי דיווח הבוקר (ה') שהשלים את תהליך התמחור להנפקת אג"ח קוקו - אג"ח נדחה עם מנגנון ספיגת הפסדים - בקרב גופי השקעה מוסדיים מהשורה הראשונה בארה"ב, אירופה ואסיה.  

קראו עוד בכלכליסט

בהנפקה התקבלו ביקושי ענק של מעל ל-4 מיליארד דולר, מיותר מ-200 גופים. את ההנפקה הובילה סיטי כחתם ראשי בשיתוף עם מורגן סטנלי, HSBC ו-BNP פאריבה.

ההנפקה היא של איגרות חוב מסוג קוקו לתקופה של 11 שנה, עם אפשרות של פדיון מוקדם לאחר שש שנים, ובריבית של 3.275%.

חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי, צילום: רון קדמי חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי | צילום: רון קדמי חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי, צילום: רון קדמי

לאומי הוא הבנק הישראלי הראשון שמנפיק חוב למשקיעים מחוץ לישראל, הצפוי להירשם למסחר במערכת רצף מוסדיים בבורסה לניירות ערך בתל אביב. בכך מרחיב הבנק באופן משמעותי את קשת המשקיעים, אשר הייתה פתוחה עד עתה למשקיעים מוסדיים ישראלים בלבד.

מנכ"ל בנק לאומי חנן פרידמן ציין: "התוצאות המצוינות של ההנפקה, כמו גם היקף הביקושים שעלה משמעותית על כל הציפיות, מהווים הבעת אמון חד משמעית של גופים מוסדיים מכל העולם בחוסן של לאומי ובמעמדו התחרותי המוביל בשוק.

"לאומי היה הבנק הראשון שהנפיק אג"ח קוקו בישראל, לפני כחמש שנים. כעת לאומי הוא גם הראשון שמנפיק קוקו למשקיעים זרים מחוץ לישראל, ופותח בכך הזדמנות לכלל הגופים הפיננסים בישראל".

סמנכ"ל הכספים של לאומי, עומר זיו, ציין: " לאחר פגישות עם עשרות משקיעים מארצות הברית, אירופה ואסיה, התרשמתי מההערכה הרבה שיש להם ללאומי בפרט ולכלכלה הישראלית בכלל.  התוצאות המצויינות אליהן הגענו, המשקפות רמות ריבית של הבנקים המובילים בעולם, הן הצלחה ענקית בכל קנה מידה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות