אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחום ביתן מנסה להרגיע את עובדי הרשת: "בקרוב בשורות טובות" צילום: צביקה טישלר, עמית שעל

נחום ביתן מנסה להרגיע את עובדי הרשת: "בקרוב בשורות טובות"

במכתב שהעביר בעלי רשת יינות ביתן לעובדיו והגיע לידי כלכליסט, עדכן אותם כי "בימים אלה מונחים על שולחני מספר פתרונות לבחינה"; זאת בהתייחסו לפרסומים מהעת האחרונה על הידרדרות במצב הרשת; הוועד פנה לעובדים ומסר להם ששכרם וההפרשות הפנסיוניות משולמים כרגיל; המו"מ עם עדי צים על השקעה ברשת מתעכב סביב שאלת שיעור המניות שיקבלו המשקיעים כשתצא הנפקתה לפועל

23.01.2020, 19:12 | נווית זומר

בעקבות הפרסומים על ההידרדרות העסקית: הבעלים נחום ביתן מנסה היום (ה') להרגיע עובדי רשת יינות ביתן ומגה בבעלותו וכתב להם כי בקרוב יתקבלו "בשורות טובות". גם ועד העובדים הוציא מכתב לעובדים ובו עדכן: "שכר העובדים וההפרשות הפנסיוניות של העובדים משולמים ללא עיכוב".

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששלח היום ביתן לעובדיו, בעקבות הפירסומים האחרונים על הרעה במצב הרשת, כולל מחנק אשראי, בקשות לדחיית תשלומים לספקים ועזיבת בכירים, נכתב: "בימים אלה מונחים על שולחני מספר פתרונות לבחינה וזאת על מנת לתת מענה לאתגרים שבפנינו. אני מאמין שבקרוב יהיו בשורות טובות בהם נוכל לשתף אותכם. אתם השותפים האמיתיים שלנו. אנחנו מפגינים חוזק וממשיכים לפעול בכל הכוח על מנת להביא להצלחת העסק".

נחום ביתן על רקע יינות ביתן, צילום: צביקה טישלר, עמית שעל נחום ביתן על רקע יינות ביתן | צילום: צביקה טישלר, עמית שעל נחום ביתן על רקע יינות ביתן, צילום: צביקה טישלר, עמית שעל

גם יו"ר ועד העובדים של מגה, אייל אלי, הוציא מכתב לעובדי מגה ובו אמר כי "ברצוני להבהיר שהבעלים והמנכ"ל נחום ביתן בקשר רצוף עם הוועד וההסתדרות, הבעלים מחפשים פתרון למצב, ההסתדרות והוועד נותנים גיבוי מלא וסומכים על הבעלים. כמו כן שכר העובדים וההפרשות הפנסיוניות של העובדים משולמים ללא עיכוב. חשוב לנו כוועד עובדים, שהעובדים יתנו כתף בתקופה מאתגרת זו".

חלק מהספקים אמרו כי נמסר להם שעוד השבוע צפויה הכרזה על שותף חדש ברשת. אם כי יש לציין שאמירה זאת כבר נמסרה להם בעבר.

העסקה שנמצאת במו"מ היא בין עדי צים ושותפים נוספים לנחום ביתן, והיא מותנית במעורבות מלאה של צים ושותפיו בניהול הרשת. במסגרתה, אם תתקיים, יוזרמו 250-300 מיליון שקל לרשת, כנגד שעבוד מגה למלווים, זאת כאשר חלק מהסכום יגובה באג"ח להמרה. כרגע חילוקי הדעות בין הצדדים הן על שיעור המניות ברשת שיקבלו המשקיעים.

לפי התוכנית, אם הרשת תונפק לאחר שנה או יותר בבורסת ת"א והאג"ח יומרו למניות, יתרת סכום ההלוואה תוחזר מכספי גיוס ההנפקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות