אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מספר המתים בסין מנגיף הקורונה עלה ל-26, מקרה הידבקות שני בארה"ב צילום: איי פי

מספר המתים בסין מנגיף הקורונה עלה ל-26, מקרה הידבקות שני בארה"ב

הממשלה הסינית תעביר 145 מיליון דולר למחוז חוביי שם התפרצה מחלה; כמו כן הוטל סגר על 13 ערים - בין השאר הופסקה פעילות שדות התעופה, המעבורות, הרכבת התחתית ושירותי האוטובוסים; אותרה תושבת שיקאגו שלקתה בווירוס

24.01.2020, 17:16 | שירות כלכליסט

הרשויות בסין הודיעו הלילה כי מספר המתים מנגף הקורונה עלה ל-26. בסך הכל התגלו 830 מקרים של הידבקות בווירוס. בתוך כך, דרום קוריאה הודיעה היום (ו') כי התגלה מקרה שני של הידבקות בנגיף.  גם ביפן אותר חולה נוסף, שני במספר, וכך גם בארה"ב - שם אותרה תושבת שיקאגו בשנות ה-60 לחייה שחלתה בו. זאת לאחר ששבה מביקור בעיר ווהאן שבסין ב-13 בינואר.

קראו עוד בכלכליסט

שר האוצר של סין הודיע כי הממשלה תעביר מיליארד יואן (145 מיליון דולר) למחוז חוביי, שם - בעיר ווהאן - התפרצה המחלה.

הרשויות בווהאן מקימות בימים אלה בית חולים שדה ובו 1,000 מיטות המיועד לטיפול בנדבקים בקורונה.  

במקביל הטילה סין סגר על 13 ערים שמתגוררים בהן כ-41 מיליון בני אדם, במסגרת המאמץ למגר את וירוס הקורונה, בהן ווהאן, הואנגנג ואז'ו. בין השאר הופסקה פעילות שדות התעופה, המעבורות, הרכבת התחתית ושירותי האוטובוסים. בנוסף בוטלו אירועים לציון ראש השנה הסיני בבייג'ינג.

היום מתחילה בסין חופשה של שבוע לקראת השנה הירחית החדשה, שנת העכברוש. יש חשש כבד שמספר הנדבקים יעלה בצורה דרמטית, בשעה שמאות מיליוני סינים יוצאים לחופשות ברחבי המדינה ובעולם.

ארגון הבריאות העולמי הודיע אתמול כי מוקדם מדי להכריז שהתפרצות נגיף הקורונה שהחלה בסין היא בגדר מצב חירום עולמי. "אל תטעו, בתוך סין זה מצב חירום", אמר מנכ"ל הארגון, טדרוס אדהנום. הוא ציין כי הארגון מאמין שהצעדים הנרחבים של סין למניעת התפשטות הנגיף יצליחו להשיג את מטרתם. "אנחנו מקווים שהם יהיו גם אפקטיביים וגם קצרי-טווח", אמר. אם בהמשך יחליט ארגון הבריאות להכריז בכל זאת על מצב חירום בינלאומי, תהיה זו הפעם השישית בלבד בעשור האחרון שהוא נוקט צעד כזה. לפי הגדרת הארגון, מצב חירום עולמי הוא "אירוע יוצא דופן המהווה סיכון למדינות אחרות ומחייב תגובה בינלאומית מתואמת".

מתגוננים מהווירוס בסין, צילום: איי פי מתגוננים מהווירוס בסין | צילום: איי פי מתגוננים מהווירוס בסין, צילום: איי פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות