אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצרות של טסלה בגרמניה: פצצות מתקופת מלחמת העולם, והתנגדות של תושבים צילום: Reuters

הצרות של טסלה בגרמניה: פצצות מתקופת מלחמת העולם, והתנגדות של תושבים

במהלך חפירות באתר ההקמה של המפעל, בסמוך לברלין, התגלו שבע פצצות אמריקאיות; בנוסף, תושבי האזור הפגינו: "המפעל יביא להשמדת יערות ולזיהום מי השתייה"

24.01.2020, 12:01 | תומר הדר

שבע פצצות מתקופת מלחמת העולם השניה התגלו טמונות בקרקע שעליה מוקם מפעל טסלה בגרמניה - הראשון של החברה באירופה. כך מדווחים אמצעי תקשורת במדינה.

הפעם לא מדובר בעוד תעלול תקשורתי של המייסד אלון מאסק, לא בשמשות מתנפצות, בהכפשת צוללנים או בעישון מריחואנה, אלא בדבר האמיתי: השבוע במהלך החפירות באתר ההקמה, לא רחוק מברלין, התגלו שבע פצצות אמריקאיות מתקופת מלחמת העולם השנייה, במשקל 50 ק"ג כל אחת. הפצצות ינוטרלו בימים הקרובים על ידי חבלנים.

השטח המיוחד למפעל, צילום: Getty Images השטח המיוחד למפעל | צילום: Getty Images השטח המיוחד למפעל, צילום: Getty Images

הפגנה של תושבי האזור נגד הקמת המפעל, צילום: Reuters הפגנה של תושבי האזור נגד הקמת המפעל | צילום: Reuters הפגנה של תושבי האזור נגד הקמת המפעל, צילום: Reuters

זאת ועוד, במהלך הימים האחרונים נאלצת טסלה להתמודד גם עם התושבים, שחלקם אינם מרוצים מהקמתו של מפעל הענק. כך, השבוע התכנסו תושבי הכפר גרונדהיים, הסמוך לאתר המפעל העתידי, כדי להפגין נגד החלטת מחוז ברנדנבורג למכור לטסלה (ב-45 מיליון דולר) את השטח המיוער הסמוך לכפר לצורך בניית המפעל.

לטענת התושבים, הקמת המפעל תגרום לא רק להשמדת היערות הסמוכים-אלא גם לזיהום של מי השתייה באזור.

מאסק אמר בעבר כי המפעל שיוקם בגרמניה ייצר סוללות, וגם את רכב הכביש שטח העתידי של טסלה, מודל Y. המפעל הגרמני צפוי להצטרף למפעל טסלה שהקמתו הושלמה בסין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות