אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורה לבואינג: קרקוע ה-737 מקס יכול להסתיים עד אמצע השנה צילום: David Ryder

בשורה לבואינג: קרקוע ה-737 מקס יכול להסתיים עד אמצע השנה

הדגם קורקע במרץ 2019 לאחר שתי תאונות קטלניות שבהן נהרגו 346 בני אדם. מנהל רשות התעופה הפדרלית בארה"ב מסר לחברה שהמטוסים יוכלו לחזור לפעילות אם לא יתגלו בעיות נוספות: "נבטיח שבואינג מנסה לפתור את כל הבעיות שהתגלו במטוסיה"

25.01.2020, 09:12 | שירות כלכליסט
ראש רשות התעופה הפדרלית בארצות הברית (FAA) מסר לחברות התעופה האמריקאית בואינג כי הרשות יכולה לבטל את איסור הטיסה שהטילה על מטוסי 737 מקס לפני אמצע השנה ולפני לוח הזמנים החדש שהקציבה בואינג ושאותו חלקה עם לקוחותיה בשבוע שעבר. החדשות גרמו למניית יצרנית המטוסים לזנק.

קראו עוד בכלכליסט

דגם ה-737 מקס של בואינג מקורקע בכל העולם מאז מרץ 2019, לאחר שתי התרסקויות קטלניות שהתרחשו בתקופה של חמישה חודשים וגרמו למותם של 346 בני אדם. מנהל הרשות, סטיב דיקסון, אמר לבואינג שהוא עתיד להחזיר את הרישיון למטוסים לפני אמצע השנה אם לא יתגלו בעיות נוספות, כך לפי גורמים המעורבים בשיחות.

מלבד תוכנת השליטה בטיסה שהתגלתה כסיבה לשתי ההתרסקויות הקטלניות, גילתה בואינג בעיות נוספות בדגם ה-737 מקס, בהן בעיה במרווח של חבילות החיווט של המטוס ושיבוש שהתגלה בתוכנת הניטור.

מטוס 737 מקס של בואינג, צילום: David Ryder מטוס 737 מקס של בואינג | צילום: David Ryder מטוס 737 מקס של בואינג, צילום: David Ryder

"הרשות ממשיכה בתהליך מחושב ויסודי, ומרוצה מההתפתחויות שביצעה בואינג בשבועות האחרונים בדרך להשגת תוצאות חשובות", כך נמסר מה-FAA בהצהרה. "בטיחות היא בעדיפות עליונה, והרשות תמשיך לעבוד עם פקחי בטיחות אחרים על מנת להבטיח שבואינג מנסה לפתור את כל הבעיות שהתגלו במטוסיה".

עם הישמע החדשות, מניות בואינג נסגרו עם עלייה של 1.7% במסחר בניו יורק, במחיר של 323.05 דולר והביאו לקיצוץ בהפסדים השבועיים ל-0.3%. מניות בואינג צנחו בחדות בשלישי כשהחברה הודיעה שהיא מצפה מרגולטורים לאשר את המטוסים באמצע השנה.

בואינג הדיחה את המנכ"ל שלה, דניס מילנברג בחודש שעבר לאחר חיכוך עם רגולטורים. המנכ"ל לשעבר חזר ואמר כי הרגולטורים יחתמו על התוכנית לפני סוף 2019.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות