אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חמוץ-מתוק: דיבידנד הענק של פררו רושה שמעורר זעם בבריטניה צילום: AFP

חמוץ-מתוק: דיבידנד הענק של פררו רושה שמעורר זעם בבריטניה

המשפחה שמחזיקה בבעלותה גם את נוטלה וקינדר עתידה לשלם לעצמה 713 מיליון דולר כדיבידנד. בבריטניה זועמים לאחר שהחברה שילמה אשתקד מס זעום של 144 אלף דולר בלבד למרות מכירות שנתיות של 548 מיליון דולר במדינה, ומאשימים את החברה בהסטת רווחים מהממלכה

25.01.2020, 13:51 | שירות כלכליסט
המשפחה הנמצאת מאחורי אימפריית פררו רושה עתידה לחלק דיבידנדים בשווי 713 מיליון דולר באחת מהעסקאות הגדולות ביותר שנעשו אי פעם באירופה. החברה, המחזיקה בבעלותה גם את נוטלה וקינדר משלמת לעצמה את הסכום העצום אחרי שנה מוצלחת מבחינתה. רווחי החברה עלו בקרוב לרבע למיליארד דולר ב-12 החודשים עד אוגוסט, כמעט כפול מרווחיה ב-2008.

קראו עוד בכלכליסט

.

חלוקת הדיבידנד היוצאת מן הכלל גרמה להרמת גבות אחרי שהיחידה הבריטית של החברה שילמה רק 110 אלף פאונד (144 אלף דולר) במסים. למרות מכירות שנתיות של 419 מיליון פאונד (548 מיליון דולר), הזרוע הבריטית של החברה דיווחה על רווח של 9.7 מיליון פאונד (12.5 מיליון דולר) בלבד בעקבות "עלויות מכירה" של 334 מיליון פאונד (436 מיליון דולר).

פררו רושה, צילום: בלובמרג פררו רושה | צילום: בלובמרג פררו רושה, צילום: בלובמרג

אתמול האשימו מומחים את החברה בהסטת רווחים מהממלכה המאוחדת על מנת להפחית בתשלומים שהיא מחויבת להם בממלכה. פרם סיקה, פרופסור לניהול חשבונות באוניברסיטת שפילד, שמשמש כיועץ לחברי פרלמנט אמר: "זאת בושה. אם הממשלה מעוניינת לעצור חברות מניצולם של משלמי מסים בריטיים היא צריכה לפעול". חברת הלייבור, רייצ'ל ריבס, העומדת בראש ועדת העסקים של הבית התחתון בפרלמנט הבריטי לשעבר, אמרה לגרדיאן כי "החוקים לחברות כמו פררו רושה וכל האחרים פשוטים - מס חייב להיות משולם היכן שנעשו הרווחים".

מחנות מאפים לאימפריית ממתקים

החברה החלה את דרכה כחנות מאפים באיטליה במהלך מלחמת העולם השנייה, והשתמשה באגוזי לוז במקום שוקולד בגלל מחסור. כעת החברה מנוהלת על ידי ג'ובאני פררו בן ה-55, נכדו של המייסד פייטרו פררו. ג'ובאני אישר את הדיבדינד, לאחר שרווחי החברה ב-2019 האמירו לשיא של 928 מיליון יורו.

הדיבידנד משולם לקרן העושר הפרטית של המשפחה, FEDESA, היושבת במונאקו, כפי שדווח על ידי בלומברג. דובר מטעם החברה והמשפחה סירב להגיב.

פררו, שהוא האיש העשיר ביותר באיטליה עם הון של 29 מיליארד יורו (24 מיליארד פאונד), שילם לעצמו ולמשפחתו יותר מ-2 מיליארד יורו בדיבידנדים בעשור האחרון. באותה תקופה, החברה, שבבעלותה גם TicTacs ומותג השוקולד הבריטי בן ה-109, Thornton, שילמה פחות מחצי מיליון פאונד במסים בבריטניה.

ג ג'ובאני פררו | צילום: AFP ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות