אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: זינוק במספר הקורבנות מנגיף הקורונה ל-56 בני אדם צילום: איי פי

סין: זינוק במספר הקורבנות מנגיף הקורונה ל-56 בני אדם

כך דיווחה מהיום ממשלת סין. עד כה דווח על 1,975 מקרים של הידבקות במחלה במדינה; עוד נמסר על מקרה המוות הראשון מהנגיף בעיר שנגחאי; לפי הערכות ראשוניות, הנגיף עבר לבני אדם מנחשים

26.01.2020, 08:44 | שירות כלכליסט

מספר הקורבנות בסין מנגיף הקורונה עלה ל-56 בני אדם. כך מסרה היום ממשלת סין. עד כה, דווח על 1,975 מקרים של הידבקות במחלה במדינה. עוד נמסר על מקרה המוות הראשון מהנגיף בעיר שנגחאי.

קראו עוד בכלכליסט

בתוך כך, משרד החוץ של ארצות הברית הודיע כי הוא יפנה את עובדיו המוצבים בקונסוליה בעיר ווהאן שבסין - מוקד התפרצות נגיף הקורונה.

אנשים עם מסכות נגד הידבקות בסין, צילום: איי אף פי אנשים עם מסכות נגד הידבקות בסין | צילום: איי אף פי אנשים עם מסכות נגד הידבקות בסין, צילום: איי אף פי

הנגיף שמעורר בהלה ברחבי העולם לא היה מוכר עד השבועות האחרונים, וההערכה היא שמוצאו בשוק בווהאן שבו סחרו בבעלי חיים באופן בלתי חוקי. לפי מחקר והערכות ראשוניות, הסיקו כי הנגיף עבר לבני אדם מנחשים. הוא שייך לאותה משפחה נגיפית שעמה נמנה נגיף הסארס.

לפי ההערכות, הנגיף החדש קטלני פחות מהסארס. תחילה ההערכה הייתה שהנגיף עובר רק מבעלי חיים לבני אדם, אולם בהמשך התברר כי הוא מסוגל לעבור גם מאדם לאדם - למשל בהתעטשות, בשיעול או ביחסי מין.

תסמינים ראשונים של הנגיף הם חום, שיעול, תעוקת חזה וקוצר נשימה. הוא יכול לגרום לדלקת ריאות, שעלולה להיות קטלנית.

בסין מדגישים כי רוב ההרוגים סבלו גם ממחלות קודמות. לפי שעה אין לנגיף הקורונה חיסון, אם כי כמה צוותים רפואיים כבר החלו במאמצים קדחתניים לפיתוחו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות