אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפקט קורונה: סוכנויות הנסיעות בארץ החלו לבטל טיולים לסין צילום: ערן גרנות

אפקט קורונה: סוכנויות הנסיעות בארץ החלו לבטל טיולים לסין

בעקבות התפשטות הנגיף הקטלני, סוכנויות בישראל ביטלו נסיעות לסין שתוכננו לפברואר וכעת הן ממתינות להתפתחויות באשר לנסיעות שתוכננו במרץ; גם חברות התעופה מתכוננות לביטולים. הנציג בישראל של חברת התעופה הסינית, היינאן איירליינס: "מהבוקר יש לנו המון ביטולים של כרטיסים"

26.01.2020, 15:34 |  נווית זומר

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה הקטלני, סוכניות הנסיעות בארץ החלו לבטל יציאות לטיולים מאורגנים לסין. בשלב זה, סוכנויות ששיווקו יציאות לסין בפברואר ביטלו אותן והן ממתינות להתפתחויות לגבי יציאות במרץ.

קראו עוד בכלכליסט

יצויין כי סין עדיין לא משמשת עבור הישראלים כיעד טיולים מאורגנים בהיקף משמעותי, כי אלו טיולים יקרים - החל מ־1,500 יורו לאדם.

מחלקה מבודדת בסין לטיפול בנגיף הקורונה, צילום: איי פי מחלקה מבודדת בסין לטיפול בנגיף הקורונה | צילום: איי פי מחלקה מבודדת בסין לטיפול בנגיף הקורונה, צילום: איי פי

גיל סתיו, סמנכ"ל מכירות של ישראייר ונתור, החברה הגדולה ביותר לטיולים מאורגנים, אמר כי: "יש מספר סוכנויות שמוציאות טיולים לסין, לא כולן. אנחנו עושים את זה. יש לנו יציאות בפברואר, במרץ, באפריל - אחת לשבוע ל־8 ימים. כרגע, בעקבות המצב בסין, החלטנו לבטל את הטיולים שאמורים לצאת בפברואר. לגבי הלקוחות שנרשמו אליהם, או שנחזיר להם את הכסף, או שנאפשר להם לעבור ליעד אחר במחיר מוזל. סין היא עדיין לא יעד מרכזי לטיולים, כי זה לא זול - מ־3,000 יורו לזוג".

גם החברה הגיאוגרפית, המתמחה בטיולי עומק במדינה, ביטלה טיול מאורגן שהיה אמור לצאת לסין בסוף השבוע האחרון.

ירידה חדה בהיקף הטיולים

בועז וקסמן מאופיר טורס, סוכנות נסיעות וטיולים מאורגנים מהגדולות בארץ, אמר כי "בימים האחרונים נרשמה ירידה חדה בהיקף ההרשמה לטיולים לסין. כיוון שהיציאה של הטיול הבא איננה בזמן הקרוב, החברה תבחן עד אז את מדיניותה, ותחליט אם לבטל את הטיול לחלוטין".

היום המליץ משרד הבריאות לציבור הישראלי להימנע מנסיעות לא הכרחיות לסין, לא להגיע כלל אל מחוז חוביי במדינה ולעקוב בזמן אמת אחר מגבלות התנועה המוחלות על ידי השלטון הסיני בערים השונות. בהודעת המשרד צוין כי מערכת הבריאות "ערוכה ומוכנה, ונמצאת בקשר מתמיד עם ארגון הבריאות העולמי ועם רשויות הבריאות בעולם".

מטוס של היינאן איירלינס, צילום: ערן גרנות מטוס של היינאן איירלינס | צילום: ערן גרנות מטוס של היינאן איירלינס, צילום: ערן גרנות

במשרד גם פרסמו היום הנחיות לפעולה במקרה של הופעת חום ושיעול בעת השהייה בסין או בשבועיים לאחר מכן, והדגישו שמי שהגיעו מסין ללא סימני מחלה, אינם צריכים להיבדק.

גם חברות התעופה נערכות לטיפול בנוסעים שירצו לבטל או לשנות את מועד טיסתם למדינה. יונתן בנטל, הנציג בישראל של חברת התעופה הסינית היינאן איירליינס, שטסה גם מתל־אביב, אמר כי "מהבוקר יש לנו המון ביטולים של כרטיסים. אנחנו טסים שלוש פעמים בשבוע לבייג'ינג, ועוד פעמיים לשנזן. בינתיים לא קיבלנו הנחיות לביטול טיסות, אבל אם התפוסה תהיה נמוכה מאוד, זה ייתכן".

החברה הודיעה בסוף השבוע שלקוחותיה אשר קנו כרטיס טיסה לסין לפני ה־24 בינואר, יוכלו לשנות את המועד ללא קנס.

גם אל על ממשיכה בינתיים בטיסות כרגיל. החברה הודיעה כי נוסעים אשר מחזיקים בכרטיס טיסה לבייג'ינג או הונג קונג, ליציאות בשבועיים הקרובים, יכולים לשנות את מועד הטיסה או לבטלה, ללא דמי שינוי או ביטול.

מלבד הטסים ישירות לסין, חברת סצ'ואן איירליינס הודיעה שכל מי שרכש כרטיס טיסה לסין לפני 24 בינואר, ורוצים לבטל את הטיסה - כספם יוחזר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות