אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית האנרגיה Alectra השקיעה 5 מיליון דולר ב-Grid4C הישראלית צילום: Korey Howell

ענקית האנרגיה Alectra השקיעה 5 מיליון דולר ב-Grid4C הישראלית

כחלק מההסכם, Util-Assist החברה הבת של ענקית האנרגיה הקנדית תפיץ את מוצרי החברה הישראלית ותפתח מוצרים נוספים על בסיס פתרונות הבינה המלאכותית של Grid4C

28.01.2020, 07:03 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ הישראלית Grid4C, גייסה 5 מיליון דולר מענקית האנרגיה הקנדית Alectra. כחלק מההסכם, חברת הבת של אלקטרה, Util-Assist, תפיץ את מוצרי Grid4C,ותפתח מוצרים נוספים על בסיס פתרונות הבינה המלאכותית של Grid4C. אלקטרה מצטרפת למשקיעים נוספים שהשקיעו בסטארט-אפ, כגון קרן הון הסיכון ICV, קרן הון סיכון המייצגת את ענקית האנרגיה ENGIE ועוד חברות אנרגיה מובילות באירופה ובאסיה. החברה גייסה עד היום 12.5 מיליון דולר.

Grid4C הוקמה ב-2013 ע"י היזמית ד"ר נועה רושין-רימיני, במטרה לנתח את כמות הנתונים המסיבית המגיעה ממונים חכמים של חשמל ומכשירים חכמים, על מנת למקסם את יעילות התפעול, השליטה והבקרה של יצרני וספקי החשמל, ולספק לצרכני החשמל פתרונות ערך מוסף.

ד"ר נועה רושין רמיני, מייסדת ומנכ"לית Grid4C , צילום: Korey Howell ד"ר נועה רושין רמיני, מייסדת ומנכ"לית Grid4C | צילום: Korey Howell ד"ר נועה רושין רמיני, מייסדת ומנכ"לית Grid4C , צילום: Korey Howell

החברה עובדת כיום עם יצרני וספקי חשמל הגדולים בעולם, כגון ENGIE, Centrica, China Light & Power ועוד.

"ההשקעה של ענקית החשמל Alectra והשותפות האסטרטגית עם חברת הבת שלה, Util-Assist, תאפשר לנו לשלב את פתרונות הבינה המלאכותית המובילים של Grid4C, יחד עם הפריסה הרחבה בשוק האנרגיה של Util-Assist והגב הפיננסי של ענקית החשמל אלקטרה, ולייצר ערך מקסימלי עבור לקוחותינו"' , אומרת ד"ר נועה רושין-רימיני, מייסדת ומנכ"לית Grid4C.

"חיפשנו להשקיע בחברה מובילה בתחום פתרונות בינה מלאכותית לשוק האנרגיה כדי שתוכל לסייע לנו לממש את חזון ההתייעלות האנרגתית של החברה, ואנו מאמינים שפתרונות הבינה המלאכותית המובילים של Grid4C ימשיכו לפרוץ את הדרך בשוק האנרגיה ברמה העולמית", אומר ג'יימס דגלאס נשיא Util-Assist .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות