אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרין לנטרן רוכשת את גילרו לפי 80 מיליון שקל צילום: עמית שאבי

בלעדי לכלכליסט

גרין לנטרן רוכשת את גילרו לפי 80 מיליון שקל

קרן ההשקעות של ריצ'י האנטר קונה 80% מיצרנית גביעי הגלידה והוופלים של משפחת גלברד, שמשמשת כספקית של נסטלה, גלידות שטראוס ומקדונלד'ס

27.01.2020, 06:56 | נווית זומר

קרן ההשקעות לנטרן בראשות ריצי האנטר רכשה 80% ממניות חברת גילרו, יצרנית גביעי גלידה, וופלים וגליליות, לפי שווי חברה של 80 מיליון שקל. מנכ"ל גילרו אבי גלברד, בן למשפחת מייסדי החברה, יישאר בתפקידו ויחזיק עם משפחתו ב־%20 הנותרים. בסוף השבוע התקבל אישור רשות התחרות למיזוג והעסקה יצאה לפועל.

גילרו היא חברה משפחתית ותיקה שנוסדה בשנות ה־50 בידי יוסף גלברד, ניצול שואה, והיא היצרנית הגדולה בישראל לגביעי גלידה. החברה מעסיקה כ־230 עובדים. עם לקוחותיה של גילרו נמנים גלידות נסטלה, גלידות שטראוס שבבעלות יונילוור ומקדולנד'ס. בנקאי ההשקעות בעסקה היה עופר פרי.

המפעל של גילרו. החלה לשווק גלידה חמה לשוק האמריקאי, צילום: עמית שאבי המפעל של גילרו. החלה לשווק גלידה חמה לשוק האמריקאי | צילום: עמית שאבי המפעל של גילרו. החלה לשווק גלידה חמה לשוק האמריקאי, צילום: עמית שאבי

נוסף לשליטתה בשוק המקומי של גביעי הגלידה, גילרו מייצאת 50% מתוצרתה לחו"ל לרשתות מזון מובילות, ובעיקר לשוק הכשר בארה"ב. בנוסף, החברה היא מהמובילות בתחום הדפים האכילים, שנועדו לקישוט עוגות, לאחר שרכשה סטארט־אפ בתחום.

לאחרונה פרצה גם לשוק הכללי בארהב עם מוצרים חדשים המותאמים גם לטבעונים כמו "גלידה חמה" בגביע המכיל קרם בטעם שוקולד ללא חלב וגביעי גלידה ללא גלוטן.

רכישת השליטה בגילרו היא הרכישה השלישית של גרין לנטרן בתחום המזון. ב־2015 רכשה הקרן כמחצית ממחלבת גד מעזרא כהן לפי שווי של 200 מיליון שקל. שלוש שנים לאחר מכן מכרה הקרן 20% ממניות המחלבה לדיסקונט קפיטל, לפי שווי חברה של כ־300 מיליון שקל.  

 

 

מנהל קרן גרין לנטרן ריצ’י האנטר. מתמקד ברכישת חברות משפחתיות בינוניות, צילום: אוראל כהן מנהל קרן גרין לנטרן ריצ’י האנטר. מתמקד ברכישת חברות משפחתיות בינוניות | צילום: אוראל כהן מנהל קרן גרין לנטרן ריצ’י האנטר. מתמקד ברכישת חברות משפחתיות בינוניות, צילום: אוראל כהן

בנוסף, לפני שנה וחצי רכשה גרין לנטרן יחד עם דיסקונט קפיטל את גלידות פלדמן לפי שווי 65 מיליון שקל מידי משפחת שליו.

גרין לנטרן מתמקדת בחברות משפחתיות בינוניות, שמראות צמיחה ובעלות שווקי יצוא. האנטר, בעבר מנכ"ל שופרסל ויועץ בכיר במקנזי, מתגאה בקשרים בחו"ל ויכולות אסטרטגיות, שאמורים לסייע להרחבת פעילות החברות.

האנטר מעוניין לרכז מספר חברות מזון תחת חברת אחזקות אחת ולהנפיק אותה בבורסה. בעבר התמודדה קרן גרין לנטרן גם על רכישת סוגת ויצרנית המלח מלח הארץ מעתלית, שנרכשו לבסוף בידי קרן פורטיסימו של יובל כהן. בימים אלו מנהלת גרין לנטרן משא ומתן לרכישת חברת מיה תעשיות מזון ממישור אדומים.

בעבר רכשה הקרן את רשת מכוני הכושר הומלס פלייס והנפיקה אותה לפני שנה לפי שווי של 236 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות