אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד: יועץ עסקי הציע תשואה של 25% על חוזי זהב במסחר רובוטי צילום: בלומברג

פרסום ראשון

חשד: יועץ עסקי הציע תשואה של 25% על חוזי זהב במסחר רובוטי

רשות ני"ע חוקרת חשד לפיו היועץ, אסף טל, ניהל תיקי השקעות ללא רישיון ייעוץ, תוך ביצוע עבירות מרמה והפניה לזירת סוחר לא מפוקחת. באתר שפתח טען טל שהשיטה שלו נבדקה במשך 4 שנים, והציע לסחור דרכו בהשקעה של 1,000 דולר. טל בביהמ"ש: "שיתפתי פעולה עם החקירה"

26.01.2020, 20:50 | תומר גנון

רשות ני"ע חוקרת חשד לפיו יועץ עסקי הציע בעמוד הפייסבוק שלו לסחור על חוזי הפרשים על הזהב בחו"ל באמצעות רובוט מסחר, תוך מצגים לפיהם הוא מייצר תשואה של 25% ויותר. במרכז החקירה עומד אסף טל – אדם המציג עצמו בעמוד הפייסבוק שלו גם כטייס ומדריך טיסה לעסקים. על פי ממצאי החקירה, לטל אין רישיון ניהול תיקים והוא זה שמנהל את החשבונות ליותר מ-5 לקוחות בשנת 2019 – פעילות החשודה כניהול תיקים ללא רישיון.

באתר האינטרנט שפתח טל הוא טוען כי: "בשנתיים האחרונות פיתחתי שיטת מסחר שמצליחה לייצר תשואות של 25% בשנה ואף יותר. את האסטרטגיה הזו אני מיישם על זהב באמצעות אלגוריתם שמבצע את פקודות הקניה והמכירה באופן אוטומטי. השיטה פותחה ונבדקה במשך 4 שנים".

אסף טל, צילום מדף הפייסבוק, צילום: צילום מסך פייסבוק אסף טל, צילום מדף הפייסבוק | צילום: צילום מסך פייסבוק אסף טל, צילום מדף הפייסבוק, צילום: צילום מסך פייסבוק

באתר טוען בנוסף טל כי יש לו "עשרות לקוחות", ומבטיח "הכנסה פסיבית בהשקעה של 1,000 דולר בלבד".

בהמשך לחקירה שנפתחה נגד טל לפני 3 חודשים, בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הפניה לזירת סוחר לא מפוקחת וניהול תיקים ללא רישיון, פנתה היום (א') הרשות לבית משפט השלום בת"א וביקשה להאריך את התנאים המגבילים שהוטלו עליו עם פתיחת החקירה לפני כשלושה חודשים: ערבות ואיסור יציאה מהארץ ל-180 יום.

טל התנגד לבקשת הרשות וטען בדיון כי: "שיתפתי פעולה באופן מלא, הם העתיקו את המחשב שלי, הנייד שלי, לא ברור לי למה צריך עוד לגרום לי לסטרס נפשי ולפגוע במקום עבודתי עם הסחבת הזאת. התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש שדורש ממני לתת שירות בחו"ל בהתראות קצרות".

השופטת ענת יהב האריכה את התנאים המגבילים, וקבעה שטל יפנה בבקשה מסודרת לרשות ככל שירצה לצאת מהארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות