אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת החנינות ברוסיה אישרה את בקשתה של נעמה יששכר צילום: איי אף פי

ועדת החנינות ברוסיה אישרה את בקשתה של נעמה יששכר

הוועדה אישרה את בקשתה של הצעירה הישראלית ואימצה את המלצתה של הממונה על זכויות אדם במדינה. כעת תועבר ההכרעה לידיו של הנשיא הרוסי ולדימין פוטין, שאמר בשבוע שעבר לאמה של נעמה כי "הכול יהיה בסדר"

27.01.2020, 17:46 | רועי רובינשטיין, ynet
ועדת החנינות ברוסיה אישרה הערב (שני) את בקשת החנינה של נעמה יששכר. כעת עברה ההחלטה לפתחו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. יששכר, שכלואה ברוסיה מאז שנעצרה בנמל התעופה במוסקבה עם כמות מזערית של קנאביס, הגישה אתמול את בקשת החנינה. עורך דינה, ודים קלובגנט, הגיע לכלא איקשה והחתים אותה על הבקשה.   

קראו עוד בכלכליסט

בבקשה כתבו עורכי דינה של יששכר כי דנו איתה בהצהרת הקרמלין ולפיה כדי שתקבל חנינה - עליה להגיש בקשה אישית לנשיא, והיא החליטה להגיש את הבקשה לפי הנהלים המקובלים. הם מסרו כי "נעמה, משפחתה ועורכי דינה מקווים להליך אישור מהיר לבקשה מצד הנשיא פוטין בהתאם לסמכותו". 

נעמה יששכר בעת הדיון בעניינה בבית המשפט ברוסיה, צילום: איי אף פי נעמה יששכר בעת הדיון בעניינה בבית המשפט ברוסיה | צילום: איי אף פי נעמה יששכר בעת הדיון בעניינה בבית המשפט ברוסיה, צילום: איי אף פי

עורך דין נוסף בצוות ההגנה של יששכר, אלכסי קובלנקו, אמר ל-ynet: "נעמה הגישה את הבקשה להנהלת בית הכלא בתום פגישה עם שותפי עורך דינה ואדים קלוגבנט. היא מקווה כי העניין יסתיים בקרוב ושהנשיא פוטין יחון אותה בכדי שהסיפור יהיה מאחוריה". 

בשבוע שעבר הודיע כאמור הקרמלין כי יששכר טרם הגישה בקשה לחנינה, ולכן האפשרות לשחרורה מתעכבת. זאת לאחר שבמהלך ביקורו בישראל, אמר פוטין כי הודיע לאמה של נעמה, יפה, ש"הכול יהיה בסדר".

יצוין כי עד אז, נשיא המדינה וראש הממשלה הם שהגישו לנשיא רוסיה בקשת חנינה ליששכר. הממונה על זכויות האדם ברוסיה, שנפגשה בשבוע שעבר עם נעמה, אמרה לה שלפי החוק הרוסי - עליה לחתום על הבקשה בעצמה. יוזכר כי הקו שהוביל עד כה פרקליטה של יששכר היה לערער כדי להביא לביטול ההרשעה, בעוד שבקשת חנינה לא תנקה את שמה.

יפה יששכר המריאה אמש לרוסיה, בתקווה שתשוב ארצה עם בתה: "אני מקווה לחזור עם נעמה, ואני מקווה שזו הנסיעה האחרונה למוסקבה", אמרה לפני ההמראה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות