אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת המזרנים של הסלבס מתכוננת להנפקה - בשווי נמוך בהרבה מהציפיות צילום: יח"צ

חברת המזרנים של הסלבס מתכוננת להנפקה - בשווי נמוך בהרבה מהציפיות

חלום מיליארד הדולר נמוג - קספר הגישה היום את התשקיף האחרון ומכוונת לגיוס של 160 מיליון דולר בימים הקרובים; החברה ששבתה את ליבם של הסלבריטאים, כמו ליאו דיקפריו, תציע למשקיעים 8.4 מיליון מניות, בטווח מחירים של 17 עד 19 דולר; בין בעלי המניות של חברת המזרנים - קרן ויזרע של יצחק מירילשווילי

27.01.2020, 19:03 | שירות כלכליסט
יצרנית המזרנים הפופולארית קספר (Casper Sleep) הגישה את התשקיף האחרון לקראת ההנפקה שתיערך בימים הקרובים בבורסה של ניו יורק (NYSE).

קראו עוד בכלכליסט

החברה שמוכרת מזרנים - מעין מיטה מקופלת בקופסה, מבקשת להנפיק בשווי נמוך בהרבה מהציפיות המוקדמות שעמדו על מיליארד דולר – סכום שהיה מכניס אותה לקטגוריה של "חדי קרן". בין בעלי המניות של חברת המזרנים מסן-פרנסיסקו החביבה על המילניאלס בארה"ב - של יצחק מירילשווילי.

מיכאיל מירילשווילי, צילום: חן גלילי מיכאיל מירילשווילי | צילום: חן גלילי מיכאיל מירילשווילי, צילום: חן גלילי

החברה תציע למשקיעים 8.4 מיליון מניות, בטווח מחירים של 17 עד 19 דולר, והיא מכוונת לגיוס של 159.6 מיליון דולר, אם ההנפקה תתבצע בקצה הגבוה של הטווח האמור.

אם תצליח החברה לבצע את הגיוס במחיר של 9 דולר למניה, אזי תעניק ההנפקה לחברה שווי של 741 מיליון דולר – זהו סכום נמוך משמעותית מזה שניתן לקספר בסבב הגיוס האחרון שביצעה, בפברואר 2019, שעמד על 1.1 מיליארד דולר.

הניו יורק טיימס דיווח לאחרונה כי מנכ"ל קספר, פיליפ קרים (Philip Krim), אחד ממייסדי החברה, התעקש עד לא מזמן לבצע את ההנפקה לפי שווי של מיליארד דולר ורק בשבועות האחרונים הבין שמדובר בציפייה מוגזמת, בין היתר לנוכח הניסיון הלא מוצלח של המשקיעים במהלך 2019 עם הנפקות של חברות לא רווחיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות