אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפניקס ומנורה ישקיעו 48 מיליון יורו בפרויקט רוח של אנלייט בספרד צילום: אנלייט

הפניקס ומנורה ישקיעו 48 מיליון יורו בפרויקט רוח של אנלייט בספרד

חברת האנרגיה המתחדשת הודיעה שחתמה על הסכם שותפות עם חברות הביטוח בפרוייקט Gecama בספרד; הפניקס תשקיע 25 מיליון יורו ותחזיק ב-20% מהפרויקט, מנורה תשקיע 23 מיליון יורו ותחזיק ב-18% מהפרוייקט

28.01.2020, 10:34 | אורי גלאור

חברות הביטוח הפניקס ומנורה ישקיעו 48 מיליון יורו בפרויקט אנרגיית רוח של אנלייט אנרגיה מתחדשת. 

קראו עוד בכלכליסט

אנלייט דיווחה הבוקר (ג') לבורסה שהשלימה משא ומתן וחתמה על הסכם שותפות בפרוייקט Gecama בספרד עם הפניקס ומנורה. הפרויקט מצוי בשלבי פיתוח מתקדמים ומיועד לספק חשמל בהספק של כ-300 מגה-וואט.

פרויקט רוח של אנלייט בקרואטיה, צילום: אנלייט פרויקט רוח של אנלייט בקרואטיה | צילום: אנלייט פרויקט רוח של אנלייט בקרואטיה, צילום: אנלייט

אנלייט תחזיק כ-62% בשותפות אשר תחזיק בפרוייקט, והפניקס ומנורה יחזיקו ב-20% ו-18% מהשותפות, בהתאמה. הפניקס תשקיע עבור חלקה כ-25 מיליון יורו ומנורה כ-23 מיליון יורו.

הפרויקט נמצא כעת בהליכי פיתוח מתקדמים והשלים תסקיר סביבתי, תוכנית מאושרת (תב"ע), הסכם חיבור לרשת והשגת מרבית הזכויות בקרקע. השלבים שנותרו להשלמת הפיתוח כוללים הוצאת היתרי בנייה והשלמת הבטחת הזכויות בקרקע ליתרת שטחי החווה.

בתחילת השבוע דיווחה אנלייט שחתמה עם הסכם כוונות למימון הפרויקט עם שניים מתוך חמשת הבנקים הגדולים בספרד, Banco de Sabadell ו-Bankia, המתמחים במימון פרויקטי אנרגיה מתחדשת. בהתאם להסכם הכוונות, הבנקים יעמידו לחברת הפרויקט חוב בכיר במתכונת של מימון פרויקטלי נון-ריקורס במינוף מוערך של בין 40% ל-50% מעלות ההקמה הכוללת של הפרויקט המוערכת ב-310 עד 330 מיליון יורו

החברה פועלת במטרה להשלים את כלל הליכי הפיתוח והרישוי הנדרשים לצורך הקמת הפרויקט, לרבות השלמת הליך הסגירה הפיננסית עם הגופים המלווים בתוך מספר חודשים.

על פי כושר הייצור של הפרויקט ובהתבסס על מכירת חשמל ישירה בשוק, החברה מעריכה כי ההכנסות הצפויות בגין הפרויקט מתחילת הפעלת הפרויקט ועד לשנה ה-18 לפעילותו יהיו 40 עד 60 מיליון יורו לשנה, ובשנים ה-19 עד ה-30 לפרויקט הכנסות צפויות לנוע בטווח שבין 62 ל-80 מיליון יורו לשנה.

אנלייט אנרגיה מתחדשת נוסדה ב-2008 ונסחרת בבורסת תל אביב כחלק ממדד תל אביב 125, לפי שווי שוק של 3.8 מיליארד שקל. החברה מוחזקת בכ-97% על ידי הציבור.

אנלייט מחזיקה בפורטפוליו מגוון של פרויקטים מניבים בישראל ובאירופה, ונהנית מצבר הכנסות הולך וגדל הבנוי מהסכמים ארוכי טווח למכירת החשמל ובמקביל פועלת על מנת להרחיב את אחיזתה בשווקים וסגמנטים נוספים בתחום האנרגיה הנקייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות