אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: התחממות של שתי מעלות תפגע קשות ב-11 זני ענבים ליין צילום: שאטרסטוק

מחקר: התחממות של שתי מעלות תפגע קשות ב-11 זני ענבים ליין

לפי מחקר חדש שהתפרסם השבוע, התחממות כזו תגרום לאובדן של 56% משטחי הגידול של זנים פופולריים שונים, בהם טרביאנו וריזלינג

28.01.2020, 10:38 | עומר כביר

כוסית אחרונה לחיים: מחקר חדש שהתפרסם השבוע מעלה שהתחממות גלובלית של שתי מעלות צלזיוס תגרום לאובדן של 56% משטחי הגידול של 11 ענבי יין פופולריים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי המחקר, שהתפרסם בכתב העת המדעי Proceedings of the National Academy of Sciences, אקלים חם יותר צפוי לפגוע בגפנים עצמן או להאיץ את הליך ההבשלה של הענבים, כך שהפרי שיתקבל יהיה עם תכולת סוכר גבוהה מדי. בין הזנים הפגיעים ביותר נמנים טרביאנו, שעלול לאבד 76% משטח הגידול שלו, וריזלינג שיאבד 66% משטח הגידול.

יין. בשורה מדאיגה לחובבי היינות, צילום: שאטרסטוק יין. בשורה מדאיגה לחובבי היינות | צילום: שאטרסטוק יין. בשורה מדאיגה לחובבי היינות, צילום: שאטרסטוק

במקרה של התחממות גלובלית של 4 מעלות צלזיוס, צפויים 11 הזנים שנבדקו במחקר לאבד 86% משטח הגידול שלהם. שימוש בזנים מתאימים יותר (כאלו שמפיקים פרי מאוחר יותר בשנה ולכן מתאימים לאקלים חם יותר) או נטיעת גפנים בשטחים חדשים (שנכון להיום תנאי מזג האוויר שם לא אידאליים לגידול ענבי יין) יכולים להגביל את אובדן שטח הגידול ל-24% בהתחממות של 2 מעלות צלזיוס, ול-58% בהתחממות של 4 מעלות צלזיוס. עם זאת, מדובר במהלכים יקרים ומורכבים.

החוקר הראשי, ד"ר אינאציו מוראלס-קסטיליה מאוניברסיטת אלקלה במדריד, הודה שהמחקר סובל ממגבלות ובראשן בדיקה של כמות קטנה בלבד מתוך יותר מ-1,000 זנים של ענבי יין. "המסר החיובי הוא שאנחנו עדיין יכולים להתאים את גידול הגפנים לשינוי אקלים, וגיוון הוא כלי מאוד מעניין לעשות את זה", הוא הוסיף בראיון לגרדיאן. "אבל האזהרה האמיתית היא שאנחנו צריכים להגביל את ההתחממות ככל האפשר, כי ככל שיהיה יותר חם כך יהיו לנו פחות אפשרויות"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות