אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החדשנות לא תאשר מענקים בתחילת 2020 צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

רשות החדשנות לא תאשר מענקים בתחילת 2020

הרשות לא תקצה מימון לפרויקטים חדשים ברבעון הראשון של השנה, כך נודע לכלכליסט. הסיבה לכך היא היעדר תקציב מסודר למדינה; תוכניות מתמשכות כגון תוכנית החממות - ימשיכו לקבל מימון

29.01.2020, 08:28 | מאיר אורבך

רשות החדשנות לא תאשר מענקים חדשים ברבעון הראשון של 2020, כך נודע ל”כלכליסט”. לרשות אין תקציב לפרויקטים חדשים, בשל היעדר תקציב מסודר למדינה. המצב שבו המדינה פועלת לפי תקציב חודשי לא מאפשר לתקצב פרויקטים חדשים באף תחום.

קראו עוד בכלכליסט

הרשות הודיעה על ההקפאה לחברות שפנו אליה בבקשה למענק ולחברות שקיבלו ממנה מענק בעבר. ברשות מתכוונים להמשיך לקבל הצעות לפרויקטים חדשים, אך ימתינו עם אישורם עד שיוסדר התקציב.

אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות, צילום: אוראל כהן אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות | צילום: אוראל כהן אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות, צילום: אוראל כהן

פרויקטים ומענקים שהם חלק מתוכניות מתמשכות, כמו תוכנית החממות ‑ תוכנית להשקעה בחברות צעירות ‑ ימשיכו לקבל מימון. תקציבים אלה קיבלו אישור לפעול לאורך שנים ולכן יש להם הקצאה תקציבית.

ברבעון הראשון של 2019 אישרה רשות החדשנות מימון של 400 פרויקטים שונים בסכום כולל של 562 מיליון שקל.

תקציבי רשות החדשנות הם חלק מהותי מתעשיית ההייטק הישראלית. בשונה מהמימון שמגיע מקרנות הון סיכון ואנג'לים, תקציבי הרשות מיועדים בעיקר לפרויקטים של חברות גדולות המבקשות להרחיב פעילות מחקר ופיתוח, ולחברות סטארט־אפ בתחומים שמתקשים לקבל מימון, כמו מדעי החיים.

מענקי רשות החדשנות מאפשרים לחברות להעסיק עובדים ולתכנן פרויקטים לטווח ארוך. חוסר היכולת של מאות חברות לקבל התחייבות למימון עלולה לפגוע בהתפתחות התעשייה.

בשנה שעברה נתקלה הרשות בקשיים בהעברת תקציב שאושר לחברות סטארט־אפ קטנות שנסמכות על המימון שלה. כתוצאה, רבים מעובדיהן עמדו על סף פיטורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות