אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 י.ח. דמרי זכתה במכרז של המדינה להקמת מלון בבת ים ב-21 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

י.ח. דמרי זכתה במכרז של המדינה להקמת מלון בבת ים ב-21 מיליון שקל

החברה שבשליטת יגאל דמרי הציעה את הסכום במכרז רשות מקרקעי ישראל, עבור זכויות בנייה בשטח של 15,574 מ"ר. דמרי תקים מלון בסמוך לטיילת בת ים, כ-300 מ' מקו החוף על קרקע של כ-6.5 דונם הממוקמת ממערב לרחוב הקוממיות ובסמוך למסוף האוטובוסים

29.01.2020, 08:41 | ענת דניאלי

י.ח. דמרי, שבשליטת יגאל דמרי, זכתה במכרז רשות מקרקעי ישראל להקמת מלון בסמוך לטיילת בת ים, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

הקרקע בת 6.5 דונם, כ־300 מטר מקו החוף, ממערב לרחוב הקוממיות ובסמוך למסוף האוטובוסים. דמרי היא היחידה שניגשה למכרז, והצעתה עמדה על 21 מיליון שקל. זכויות הבנייה במכרז עומדות על 15,574 מ"ר.

יגאל דמרי. "יש כוונה לחזק את תחום התיירות", צילום: אוראל כהן יגאל דמרי. "יש כוונה לחזק את תחום התיירות" | צילום: אוראל כהן יגאל דמרי. "יש כוונה לחזק את תחום התיירות", צילום: אוראל כהן

היקפי התיירות הגבוהים והעלייה בתשואות הפכו לאחרונה את ענף המלונאות לפופולרי בקרב חברות הנדל"ן. דמרי, העוסקת בייזום למגורים ונדל"ן מניב, עדיין לא מחזיקה מלונות, אך בבעלותה קרקעות בייעוד למלונאות.

כ־8 דונם במרינה באשקלון בייעוד למלונאות ומסחר; במרינה באשדוד זכויות של 2,950 מ"ר מלונאות; ושתי קרקעות היסטוריות באשדוד ובאשקלון הכוללות גם זכויות למלונאות. "יש כוונה בחברה לחזק את תחום התיירות ולהתחבר לחברה מנהלת או שותפה בפרויקטים כאלה של מלונאות", סיפרה נורית טוויטו, סמנכ"לית הכספים בי.ח. דמרי.

על פי הערכות, דמרי תנסה לקדם בבת ים לא רק חדרי מלון, אלא גם מגורים בשטח של כ־3,800 מ"ר, אך לא ידוע אם אכן יתאפשר לשנות את הייעוד של חלק מהזכויות. ממשרד התיירות נמסר בנושא זה: "תנאי המכרז והתב"ע הם המחייבים את היזם. משרד התיירות לא התבקש לבחון את סוגיית המגורים במקום".

שמאי המקרקעין אוהד דנוס מעריך כי גם ללא מגורים הפרויקט רווחי: "1,350 שקל למ"ר מבונה זה מחיר נמוך יחסית לקרקע באזור הזה של בת ים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות