אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך להפוך חברת לואו-טק לחברת היי-טק בשנת 2020 קרדיט: UVISION Software Development

איך להפוך חברת לואו-טק לחברת היי-טק בשנת 2020

כדי להניע חברות lowtech קדימה ולשלב בהם פתרונות חדשניים המספקים מענה לצרכים מורכבים, נדרשים משאבים רבים.ֳ אך זה לגמרי אפשרי בעזרת חשיבה ותכנון נכון

29.01.2020, 11:12 | בשיתוף UVISION.co.il - Software development | מאת: מיכאל קיסילנקו, מנכ"ל UVISION.co.il
הפיתוחים הטכנולוגיים העכשוויים מביאים עמם יתרונות רבים לעסקים רבים במגוון רחב של תחומים בתעשייה. הם מאפשרים להתייעל, לגשת למידע מכל מקום ובכל זמן ומספקים אמצעי מעקב בזמן אמת. עם זאת, בתחומי תעשייה רבים מערכות הייצור, הבקרה והתפעול עודן מתנהלות במסגרת עבודה ישנה ולעתים ההתחדשות בתחום זה עשויה להיות משימה מורכבת מאוד כאשר להון האנושי המסורתי אין את הידע הנדרש בכדי לעבור לשלב הבא, הטכנולוגי יותר. כדי להצליח להניע את המערכת קדימה וליהנות ממערכות חכמות, תהליכי אוטומציה מתקדמים, בינה מלאכותית וכדי לספק מענה לצרכים מורכבים, נדרשים משאבים רבים. למדתי במהלך שנות פעילותי הרבות ב-Uvision Software Development, המייעדת שירותי פיתוח מתקדמים בהתאמה אישית, כי על מנת להצליח במשימה זו, ישנן כמה נקודות בסיסיות שיש לקחת בחשבון.

הגורם האנושי

בראש ובראשונה, אנו זקוקים לאיש פיתוח מוביל, אינטליגנטי ומיומן שרכש ניסיון רב בענף התעשייה שלנו או הדומה לו. גורם כזה בחברה שלנו יהווה נכס שערכו לא יסולא בפז. הניסיון והידע המקצועי יאפשרו לו לייעד עבורנו את הפתרונות הטובים ביותר מניסיון עבר ולחסוך הרבה זמן במחקר עבור פתרונות הטריוויאלים עבורו. לכן, בראש ובראשונה, עלינו לגייס טכנולוג מוביל שיתפוס את פרויקט ההתחדשות בשתי ידיים. חשוב שניקח את הבחירה מאוד ברצינות ונמצא אדם בעל שכל חריף, חשיבה יצירתית ולא פחות חשוב מכך, איש של אנשים. חשוב שיהיה לנו מנהיג טכנולוגי אשר התקשורת אתו תהיה נוחה, חלקה, ולטווח הארוך.

 מיכאל קיסילנקו מנכ"ל בית התוכנה לחדשנות UVISION, קרדיט: UVISION Software Development מיכאל קיסילנקו מנכ"ל בית התוכנה לחדשנות UVISION | קרדיט: UVISION Software Development  מיכאל קיסילנקו מנכ"ל בית התוכנה לחדשנות UVISION, קרדיט: UVISION Software Development

מבט ארוך טווח

חשוב לזכור, כשאנו מדברים על פיתוח והתחדשות מערכות, אנו לא מדברים כאן על ספרינט של 3 חודשים שבו נותנים את כל מה שיש, אלא על ריצת מרתון בה חשוב שנהיה מחושבים וניישר מבט הרחק קדימה. חשוב שנרתום את כל אנשי המפתח בארגון שלנו על מנת להרכיב תמונה רחבת היקף שתאפשר לנו לערוך תיאום ציפיות מושכל ובהתאם לתמונה זו לבנות תקציב מוקפד שיאפשר לנו להשקיע בצמיחה. בנייה של תוכנית עסקית מפורטת וארוכת טווח, מהווה חלק בלתי נפרד מהמאמצים הללו. בנוסף, חשוב למדוד כל הזמן ולחשב כמה אותה מערכת חכמה תחסוך לנו בזמן או בכוח אדם, לכלול בתחשיב זה את ה-ROI(החזר השקעה) ואת ה- KPI(מדדי ביצוע מרכזיים) המעניינים אותנו.

כחלק ממבט זה קדימה, עלינו להצליח להעלות בעיני רוחנו כבר עכשיו, את המערכת שתהיה ברשותנו מחר. תוכנית עסקית מפורטת וטובה תוכל לסייע לך לחשב גם כיצד המערכת המחודשת תייעל את תהליך העבודה שלך, תשחרר צווארי בקבוק ותפחית עלויות במגוון רחב של תחומים – מהוצאות תחזוקה, ניהול תשתיות ועד כ"א וספקים.

לא לשכוח את ההווה

עם זאת, חשוב שנדע כיצד לגייס משאבים גם למה שקורה כאן ועכשיו, קרי "תחזוקה שוטפת" של מערכות קיימות. תוכנית מונחית מטרות מפורטת, אשר נפרוט צעד אחר צעד למערך יעדים ישימים וקצרי טווח, יאפשרו לנו ללמוד תוך כדי תנועה מה נדרש עבור העסק בכל נקודה ותאפשר לנו לראות הישגים משמעותיים כבר ברבעון הבא. חשוב שנשאיר בעת פיתוח התוכנית מספיק מרחב תנועה על מנת לבצע שינויים בהתאם למה שנזהה בזמן אמת כדי להבטיח את הצלחתה של המערכת העתידית. חשוב לזכור, לא כל תהליך עסקי שכיום "עובד" משמעותו שהוא עובד גם בצורה יעילה. כדי לייעל אותם באמת, צריך לזהות תהליכים עסקיים לא יעילים ולייעד עבורם קונטרה טכנולוגית מלווה באוטומציה.

כלים רחבי היקף ומבט הצופה פני עתיד, תוך שימת לב למציאות "כאן ועכשיו" בכל צעד בדרך, יאפשרו לך ולכישרונות הפיתוח אשר גייסת סביבך לדחוף את מערכות העסק שלך בכל הכוח אל המאה ה-21.

כותב המאמר, מיכאל קיסילנקו, הינו מנכ"ל בית התוכנה לחדשנות  UVISION.CO.IL המתמחה בהקמת צוותי פיתוח ייעודיים לחברות הייטק ו- לואוטק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות