אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכירו את שלושת המאפיינים הבסיסיים של השקעות נדל"ן בחו"ל צילום: יח"צ

הכירו את שלושת המאפיינים הבסיסיים של השקעות נדל"ן בחו"ל

ארתור פריי, נשיא חברת ההשקעות האמריקאית Spaulding & Slye Investments, מסביר מה האתגר המרכזי שעומד בפני הכלכלה האמריקאית, אילו מאפיינים בסיסיים מחפשת החברה בהשקעות, ומהם הסקטורים המעניינים ביותר כיום

29.01.2020, 11:19 | נועה אורן, בשיתוף פרופימקס
"הסיכון הכלכלי הגדול ביותר בארה"ב הוא הגיאו-פוליטי. רוב האינדיקטורים הכלכליים חיוביים או לפחות יציבים, והפד שינה כיוון לאחרונה והוריד את שיעורי הריבית. האתגר הוא שאנחנו לא רואים שינוי מהותי באופק", כך אומר ארתור פריי, נשיא SSI, אחת מחברות ההשקעה בנדל"ן המוכרות בארה"ב.

לדברי פריי, "הורדת הריבית נהפכה לנורמטיבית בכלכלה העולמית העכשווית, וזה מדאיג מעט, כי עדיין לא ברור אם זה צעד אפקטיבי במונחים של ניהול סיכוני אינפלציה".

"בכל שלב במחזור הכלכלי יש הזדמנויות טובות"

SSI נוסדה בבוסטון ב-1966 ולאורך שנות פעילותה רכשה ופיתחה נכסים בשווי 11.9 מיליארד דולר. SSI היא אחת מהשותפות האסטרטגיות של פרופימקס, המתמחה למעלה מ-22 שנה בהשקעות נדל"ן בחו"ל ומאפשרת למשקיעים פרטיים עתירי הון, כמו גם מגזרים נוספים במשק, להשקיע בנדל"ן בחו"ל. לחצו כאן לפרטים נוספים >>>

פריי סבור כי גם בתקופה הנוכחית, כשהמחזור הכלכלי הוא הארוך ביותר אי פעם וחוסר הוודאות שולט בשווקים, ישנן סיבות רבות להשקיע בנדל"ן. "בכל שלב במחזור הכלכלי ניתן למצוא הזדמנויות השקעה טובות", הוא אומר. "חשוב להיות נאמנים לעקרונות היסוד ולוודא שאתם משקיעים בנכסים עם בסיס טוב, מיקום טוב ואפשרויות בחירה, כך שאם משהו משתבש, תהיו בנקודה הטובה ביותר להתאוששות".

"המטרה העיקרית שלנו היא לייצר עושר באמצעות השקעות", צילום: יח"צ "המטרה העיקרית שלנו היא לייצר עושר באמצעות השקעות" | צילום: יח"צ "המטרה העיקרית שלנו היא לייצר עושר באמצעות השקעות", צילום: יח"צ

"המטרה העיקרית שלנו היא לייצר עושר באמצעות השקעות. ולכן, אם סביבת ההשקעה לא מעניינת, אנחנו לא נשקיע. אנחנו משקיעים בהזדמנויות רק אם אנחנו חושבים שהן הולכות לייצר תשואה גבוהה יותר מתשואה מותאמת סיכון", הוא אומר.

"מעדיפים שהעבודה תגיע אליהם"

"אני חושב שיש כיום שני סקטורי השקעה מעניינים בנדל"ן", מסביר פריי. "האחד הוא סקטור המולטי פמילי (מקבצי דיור להשכרה). האתגר בסקטור זה הוא למצוא הזדמנויות שמניבות תשואות סבירות, מאחר שהשוק רווי ויש הרבה שחקנים המבקשים להשקיע בו. בשל הביקוש הרב להשקעה בסקטור זה, מתערער האיזון בין הסיכון לתשואה כלומר, יש משקיעים שלוקחים סיכון גדול יותר בשביל תשואה נמוכה יותר".

"הזדמנויות אחרות קיימות בסקטור התעשייתי ובשטחים 'גמישים' (Flex Space), בגלל השינויים הנקשרים לטכנולוגיה ולהרגלי הצריכה. העובדה שכיום אנשים קונים באינטרנט ולא בחנויות יוצרת ביקוש-יתר לשטחי תעשייה ומרכזים לוגיסטיים של המייל האחרון – כלומר, אלה הקרובים לערים ומקומות המגורים של הצרכנים".

לדברי פריי, השווקים שבהם מתמקדת פעילותה של SSI הם בעלי מאפיינים כמו ריכוז אוניברסיטאות, מגוון וגידול במקורות התעסוקה, תחבורה טובה וגישה לשירותים. "ב-10-15 השנים האחרונות, אנשים כבר לא הולכים למקום שבו אפשר למצוא עבודה – אלא מעדיפים שהעבודה תגיע אליהם", הוא אומר. "הם מסיימים את הלימודים באוניברסיטה, מחליטים היכן הם רוצם לחיות – ואז מחפשים שם עבודה".

ארתור פריי , צילום: יחצ ארתור פריי | צילום: יחצ ארתור פריי , צילום: יחצ

חוסר איזון

"יש חוסר איזון עצום בין ההיצע לביקוש, מאחר שקיימות יותר משרות פנויות מאשר מחפשי עבודה. הקרב האמיתי הוא על משיכת כוח העבודה ושימור כישרונות. לפי הנתונים שלנו, המקומות שבהם אנשים רוצים להתגורר ומחפשים בהם משרות הם בוסטון, וושינגטון די.סי, דנוור, מיניאפוליס במינסוטה, אוסטין בטקסס ושרלוט בצפון קרוליינה. בכולם קיימים המאפיינים שאנחנו מחפשים".

לשאלה כיצד הצליחה ISS לשמור לאורך זמן כה רב על רקורד מוצלח בהשקעות, עונה פריי: "קודם כל, משמעת. נדל"ן הוא לא כל כך מורכב – אלא אם אתה מאבד את המיקוד בשלושת המאפיינים הבסיסיים של עסקת נדל"ן טובה: מיקום, מחיר ואפשרות להתגמש כשהשוק משתנה. לא תמיד נמצא עסקה שמשלבת את כל המרכיבים האלה. לפעמים נקבל רק שניים, לפעמים את כל השלושה. בכל מקרה, חשוב לשמור על משמעת – ולא לשכוח לבחון את המרכיבים האלה, גם אם העסקה מפתה מאוד.

"הדבר השני הוא יושרה. אנשים רוצים לעבוד עם אנשים שהם יכולים לסמוך עליהם ולהאמין בהם. בנדל"ן, כפי שאנחנו יודעים, דברים יכולים להשתבש - ואז אתה נמדד באיך שאתה מתייחס לאנשים לאורך הדרך, בין אם זה שותפים, מוכרים או מלווים, ואתה רוצה להיות בטוח שאתה מתייחס אליהם בדרך הראויה", הוא מסכם.

לחצו כאן לפרטים נוספים על השקעה עם פרופימקס >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות