אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת תערוכת ז'נבה: סיאט חושפת לאון חדשה

לקראת תערוכת ז'נבה: סיאט חושפת לאון חדשה

על פי נתוני סיאט, לאון החדשה תהיה גדולה יותר ותאפשר חיבור לענן, כשהיצע והמנועים כולל מנועים מוכרים היטב ממחסני החברה האם פולקסווגן; במקביל, אתמול (ד') הודיעה רנו העולמית כי לוקה די מאו - מנכ"ל סיאט היוצא ימונה למנכ"ל רנו

29.01.2020, 10:21 | תומר הדר

לקראת תערוכת ז'נבה, סיאט חושפת את לאון החדשה. במקביל, אתמול (ד') הודיעה רנו העולמית כי לוקה די מאו - מנכ"ל סיאט היוצא ימונה למנכ"ל רנו.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי נתוני סיאט, לאון החדשה המבוססת על פלטפורמת ה-MQB של פולקסווגן מצוידת במאפייני קישוריות המאפשרים חיבור לענן.

נתוני היצרן הרשמיים חושפים גם כי מדובר במכונית גדולה יותר: מימד האורך צמח ב-86 מילימטרים ואילו אורכו של בסיס הגלגלים גדל ב-50 מילימטרים. נפח תא המטען נותר 380 ליטרים, כפי שהיה בדור היוצא.

סיאט לאון 2020 סיאט לאון 2020 סיאט לאון 2020

היצע המנועים כולל מנועים מוכרים היטב ממחסני החברה האם פולקסווגן - קרי מנוע בנזין טורבו בנפח ליטר המפיק 115 כוחות סוס המשודך לתיבה ידנית בעלת שש מהירויות ומנוע בנזין בנפח 1.5 ליטרים המפיק 130 או 150 כוחות סוס - כמו גם מנוע בנזין בכיר בנפח 2.0 ליטרים ומנועי טורבו דיזל.

אך חשוב מכך, את מנועי הבנזין ניתן להזמין בשידוך למערכת MILD HYBRID - כלומר מערכת האוגרת אנרגיית בלימה בסוללת ליתיום איון.

 סיאט לאון 2020. מבט מבפנים סיאט לאון 2020. מבט מבפנים  סיאט לאון 2020. מבט מבפנים

לפי סיאט, לאון החדשה מסוגלת לשייט במהירויות גבוהות לפרקי זמן קצרים כאשר מנוע הבנזין כבוי לחלוטין - והמערכת ההיברידית ממשיכה להפעיל את כל מערכות הרכב.

מעבר לכך, לאון החדשה תוצע לראשונה עם מערכת הנעת פלאג אין הייבריד מלאה, כלומר מערכת הכוללת מנוע בנזין וגם סוללה חשמלית שניתן לטעון משקע חשמלי - המאפשרת נסיעה לטווח של 60 קילומטרים בכוחו של חשמל בלבד.

סיאט לאון 2020 סיאט לאון 2020 סיאט לאון 2020

כאשר החשמל בסוללה יגמר (לפי סיאט טעינה אורכת עד שלוש וחצי שעות) מנוע הבנזין - בנפח 1.4 ליטרים, יכנס לפעולה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות