אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנלייט אנרגיה רוכשת פרויקט בגאורגיה - תשקיע בהקמה 135-155 מיליון דולר צילום: אנלייט

אנלייט אנרגיה רוכשת פרויקט בגאורגיה - תשקיע בהקמה 135-155 מיליון דולר

חברת האנרגיה המתחדשת חתמה על הסכם לרכישת פרויקט אנרגיית רוח במדינה, בהספק פוטנציאלי של כ- 100 מגה-וואט המצוי בשלבי פיתוח; הפרויקט צפוי להניב הכנסות של 21-18 מיליון דולר בשנה ו-EBITDA שנתי של 16.8-14.5 מיליון דולר

29.01.2020, 11:21 | אורי גלאור
חברת אנלייט אנרגיהמדווחת הבוקר על חתימת הסכם לרכישת הזכויות בפרויקט לייצור חשמל מאנרגיית רוח בגיאורגיה, המצוי בתהליכי פיתוח, בהספק של כ- 100 מגה-וואט.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההסכם, החברה (המנוהלת על ידי גלעד יעבץ) תרכוש בהדרגה את מלוא המניות בחברה המאוגדת בגיאורגיה ומחזיקה כיום בזכויות בפרויקט, במספר אבני דרך ובכפוף להתמלאות מספר תנאים מתלים. חברת הפרויקט חתמה על הסכם עקרונות עם ממשלת גיאורגיה ומנהלת מו"מ לחתימה על הסכם מסגרת מפורט, שצפוי לכלול בין השאר את ההסכם לרכישת החשמל (PPA) ולהבטיח את זכאותו של הפרויקט לחיבור לרשת החשמל הארצית.

ה- PPA ייחתם מול חברת ניהול המערכת הממשלתית, בתעריף הזנה לרשת צפוי של 65 דולר למגה וואט-שעה למשך תשעה חודשים מדי שנה, לתקופה של 10 שנים. אנלייט מעריכה כי בכפוף להשגת כל האישורים, הסכמי ההקמה, התפעול והמימון עבור הפרויקט, ניתן יהיה להשלים את פעילות הפיתוח והרישוי ולהתחיל בהקמת הפרויקט בתוך כ- 24-18 חודשים.

עלות ההשקעה הכוללת בפרויקט מוערכת ב-155-135 מיליון דולר. הסכום כולל את עלויות הקמת הפרויקט, עלויות המימון ועלויות העסקה עצמה לרכישת הזכויות.

החברה מעריכה כי הפרויקט יניב הכנסות ברוטו ממכירת חשמל בסכום של 21-18 מיליחון דולר לשנה בתקופת ה-PPA, וכ-25-30 מיליון דולר בממוצע לשנה בתקופה שלאחר מכן.

שיעור ה- EBITDA הצפוי מהפרויקט יהיה כ-80%, כך שה-EBITDA בתקופת ה-PPA צפוי לנוע בין 14.5 מיליון דולר ל-16.8 מיליון דולר, ולאחר מכן ה-EBITDA צפוי לנוע בין 20-24 מיליון דולר.

כאשר השלמת אבן הדרך הראשונה במתווה עסקת הרכישה מותנית במספר תנאים מתלים מקדמיים, ובראשם חתימה על הסכם המסגרת וה- PPA עם ממשלת גיאורגיה. כמו כן, הצדדים יחתמו על הסכם בעלי מניות ועל הסכם שירותים הנדסיים וניהול הקמה לפרויקט שיסופקו על ידי המוכרים.

גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט, צילום: יונתן בלום גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט | צילום: יונתן בלום גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט, צילום: יונתן בלום

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות