אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ביה"ח שניידר יוביל השקעה של 150 מיליון דולר בהקמת מפעלי תרופות באפריקה צילום: צביקה טישלר

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל ביה"ח שניידר יוביל השקעה של 150 מיליון דולר בהקמת מפעלי תרופות באפריקה

חברת הפארמה ציון מדיקל מינתה את פרופ' יוסף פרס כיו"ר החברה, ואת ניר זכלינסק כנשיא במסגרת קידום הקמת 3 מפעלים באפריקה לייצור תרופות גנריות ותרופת מקור של החברה לנגיף האיידס

30.01.2020, 08:25 | צלי גרינברג

חברת התרופות ציון מדיקל, בבעלות איש העסקים ציון עיני, מינתה את פרופ' יוסף פרס, מנכ"ל בית החולים לילדים שניידר שבפתח תקווה, ליו"ר החברה, ואת ניר זכלינסקי, יו"ר חברת הקנאביס הרפואי הציבורית 'שיח מדיקל' ולשעבר המשנה למנכ"לית אריסון השקעות, להנשיא.

השניים מונו כדי להוביל בניית 3 מפעלי תרופות באפריקה בעלות כוללת של 150 מיליון דולר, שישמשו לייצור תרופות גנריות, וייצור תרופת הדגל של החברה - Gammora, המטפלת בנגיף האיידס. המינויים ייכנסו לתוקף עם סיום כהונתו של פרס כמנכ"ל בית החולים שניידר במהלך הרבעון השלישי של 2020.

פרופ פרופ' יוסף פרס, מנהל בית החולים לילדים שניידר בפ"ת | צילום: צביקה טישלר פרופ

עיני מסר לכלכליסט, כי "המטרה של בניית המפעלים באפריקה היא מיקומם בשווקים להם מיועדת התרופה לאיידס, תוך הרחבה של החטיבה הגנרית של החברה באפריקה. הבנייה בשוק היעד תוביל להוזלה משמעותית בעלות התרופה בשל העלויות הנמוכות לייצורה ביבשת. אני מאמין שהניסיון של פרופ' פרס כמנהל יחידה כלכלית רפואית כמו בית חולים שניידר, וניסיונו של זכלינסקי בניהול מערכות פיננסיות מורכבות, יהוו נדבך חשוב לשלבים הבאים שהחברה עתידה לעבור".

ניר זכלינסקי, יו"ר חברת הקנאביס הרפואי הציבורית ניר זכלינסקי, יו"ר חברת הקנאביס הרפואי הציבורית 'שיח מדיקל' | צילום: אוראל כהן ניר זכלינסקי, יו"ר חברת הקנאביס הרפואי הציבורית

Gammora

 היא תרופה לטיפול בנגיף ה-HIV שפותחה בשיתוף המכון למדעי החיים באוניברסיטה העברית ומכון האיידס בבית חולים קפלן ברחובות. ניסוי בנערך לתרופה בבית החולים קפלן באוקטובר 2016 בדמם של חולי HIV הראה כי התרופה משמידה 99.7% מהנגיף.

שוק האיידס העולמי נאמד ב כ 17.4 מיליארד דולר לשנה, כאשר כ. 8.6 מיליארד דולר מהשוק נמצא באפריקה. הטיפול בנגיף האיידס כיום מורכב משלוש תרופות משתי קבוצות שונות, כאשר העירבוביה ביניהם הביאה את הכינוי 'קוקטייל', המוכר כתרופה המטפלת בנגיף ומאפשרת אורך חיים לנשאים, אך אינה מחסלת אותו.

ציון מדיקל מייצרת ומשווקת תרופות גנריות בנוסף לתרופת הדגל שלה Gammora, ופועלת כיום למחקר ופיתוח תרופה לגידולים סרטנים שיוצרים רמות גבוהות של חלבון (אונקוגן) בשם CD24 (כדוגמת סרטן המעי הגס והלבלב) בשיתוף עם בית החולים איכילוב שבתל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות