אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש קבע "עיון נוסף" בעתירת סלקום, גולן טלקום ואקספון לדחיית מכרז דור 5 צילומים: עמית שעל, אראל כהן, רונן טופלברג

ביהמ"ש קבע "עיון נוסף" בעתירת סלקום, גולן טלקום ואקספון לדחיית מכרז דור 5

חברות התקשורת יכולות לגשת למכרז במבנה של שלוש קבוצות: סלקום עם גולן טלקום ואקפסון, פרטנר עם HOT מובייל ופלאפון לבדה. סלקום טענה בדיון: "מדובר בניסוי כלים שנעשה על גבינו, איננו יכולים לעמוד בו"

30.01.2020, 13:38 | אביאור אבו

בית המשפט המחוזי בירושלים החליט היום (ה')שהעתירה שהגישו סלקום, גולן טלקום ואקספון בדצמבר נגד משרד התקשורת למתן צו ביניים לדחיית הליכי מכרז דור 5 בסלולר, דרושה עיון נוסף. בפתח דבריו אמר השופט דוד גדעוני: "קראתי בעיון את כל החומרים, חוות הדעת והתגובות. בעיני הדיון הזה נועד להשלמות".

קראו עוד בכלכליסט

דור 5 נועד לספק שירותי סלולר שיאפשרו קצבי העברת נתונים אולטרה מהירים. משרד התקשורת פרסם את תנאי המכרז ביולי 2019. חברות התקשורת יכולות לגשת למכרז במבנה של שלוש קבוצות, על פי חלוקת הרשת הקיימת כיום: סלקום יחד עם גולן טלקום ואקפסון; פרטנר עם HOT מובייל ופלאפון לבדה.

סלקום הציגה את טענותיה ואמרה: "ניסוי כלים שנעשה על גבינו, אנו לא יכולים לעמוד בו. המכרז בלתי חוקי כי חורג מעקרונות יסוד בדיני המכרזים והחוזים, ובלתי סביר כי מביא לתוצאות אבסורדיות. המדינה טענה כי הנחות היסוד שלנו על בסיס הסימולציה קיצוניות ולא סבירות, אך עדיין קיים הפוטנציאל לתוצאות שכאלה. האם חוקי שחברה שהציעה 100 מיליון וזכתה – תשלם רק 2 מיליון? זו תכסיסנות אסורה".

מימין: מנכ"ל סלקום ניר שטרן, מנכ"ל בזק דודו מזרחי, מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי ומנכ"ל פלאפון רן גוראון, צילומים: עמית שעל, אראל כהן, רונן טופלברג מימין: מנכ"ל סלקום ניר שטרן, מנכ"ל בזק דודו מזרחי, מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי ומנכ"ל פלאפון רן גוראון | צילומים: עמית שעל, אראל כהן, רונן טופלברג מימין: מנכ"ל סלקום ניר שטרן, מנכ"ל בזק דודו מזרחי, מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי ומנכ"ל פלאפון רן גוראון, צילומים: עמית שעל, אראל כהן, רונן טופלברג

השופט השיב: "מבחינה מתמטית אין אפשרות שמשתתף יידרש לשלם סכום העולה על המחיר הזוכה בו נקב, והשאלה היא רק כמה יחסך מתוך אותו סכום בו נקב. למשרד התקשורת יש אופציה לבצע תיקונים במהלך המכרז ולבטל הצעות תכסיסניות על פי שיקול דעתו. לא נדרש לבטל את כל המכרז".

נציג משרד התקשורת אמר בדיון: "השאלה באיזה מכרז לבחור מצויה בלב ליבו של צוות מקצועי וועדה. אין זו מומחיותו של בית המשפט. נעשה הליך מנהלי סדור ומקיף, וההחלטה נעשתה במתחם הסבירות. זה המודל שיגשים בצורה המיטבית ביותר את מטרות המכרז".

שאר חברות התקשורת טענו בדיון כי התגובות שהגישו תקפות כלשונן. פרטנר סברה כי "המכרז אינו נקי מקשיים ויש צורך בעריכת שינויים; HOT מובייל תמכה בטענות העתירה וסברה כי יש מקום לתת צו ביניים; ופלאפון תמכה בטענות העתירה והבקשה וסברה שהן "מעלות שאלות כבדות הראויות לבירור מעמיק".

מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן אמר: "אין פה דיון על מנצחים ומפסידים. הבנו שאנו צריכים להתקדם קדימה כי יש פערים רציניים במרוץ של המדינה לדור 5. אנו לא מחפשים למקסם רווחים".

בסיום הדיון השופט החליט שייקח את החומרים לעיון נוסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות