אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדוע המשקיעים לא מתרגשים מהתפרצות הקורונה צילום: גטי אימג'ס

פודקאסט כלכליסט

מדוע המשקיעים לא מתרגשים מהתפרצות הקורונה

האם הכלכלה הסינית תעמוד בפגיעה בשל הבידוד בו היא נמצאת ומה צריך לקרות כדי שהשווקים באמת ירעדו מהתפרצות הנגיף. פודקאסט מנועי הכסף - פרק 87

30.01.2020, 17:31 | שי סלינס
מספר הנדבקים עולה, מעריכים שמאות ימותו ועוד אלפים ידבקו בנגיף - אבל השווקים הפיננסים ממשיכים להגיב באדישות יחסית להתפרצות וירוס הקורונה.

הנגיף שהתגלה בסין לפני כשלושה שבועות, גרם למותם של יותר מ–170 בני אדם ולהידבקות של יותר מ–7,000 איש ברחבי העולם, רובם בסין. נכון לעכשיו מעריכים כי הווירוס עובר מאדם לאדם בדרכי הנשימה, אולם מעריכים כי יתכן שגם במגע. בתגובה להתפשטות הטילה סין עוצר כמעט מוחלט על ערים שמאכלסות עשרות מיליוני אנשים, חברות תעופה בעולם כולל אל על השביתו טיסות, מדינות אחרות אסרו מסחר עם סין והטיסו בחזרה לגבולותיהן אזרחים.

גורמי בריאות מזהירים בינתיים כי מציאת חיסון לנגיף הקטלני אינה קרובה. מנכ"ל ענקית התרופות השוויצרית נוברטיס, ואס נראסימחאן, שצוטט ברשת CNBC, אמר כי להערכתו יידרשו 12 חודשים לפחות על מנת לפתח ולהכניס לשוק חיסון לטיפול בנגיף.

  , צילום: גטי צילום: גטי   , צילום: גטי

אם כך, מדוע בעצם השווקים אדישים עד כה להתפרצות הנגיף, האם הכלכלה הסינית תעמוד בפגיעה, מהן החדשות הטובות שהגיעו מסין בשבוע האחרון וחלפו מתחת לראדר ומתי המשקיעים בעולם יתחילו באמת להילחץ. על כך ועל החלטת הריבית אמש בארה"ב דיברנו בפרק ה-87 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם האסטרטג והכלכלן הראשי של פסגות, אורי גרינפלד.

מדוע המשקיעים לא מתרגשים מהתפרצות הקורונה
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןמדוע המשקיעים לא מתרגשים מהתפרצות הקורונה

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות