אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתנה לאסטרונאוטיות בתחנת החלל: חליפת קרינה מישראל צילום: ג'סיקה מאייר

מתנה לאסטרונאוטיות בתחנת החלל: חליפת קרינה מישראל

החליפה שמפתחת סטמרד מתל אביב תעבור ניסויים בתחנת החלל, לקראת שימוש בה במסע למאדים. משרד המדע השקיע בפרויקט 5 מיליון שקל

30.01.2020, 22:50 | אודי עציון

האסטרונאוטית ממוצא יהודי ג'סיקה מאייר פתחה היום (ה') חבילה שהגיע בחללית המטען האחרונה שעגנה בתחנת החלל הבין לאומית. בחבילה המתינה חליפה נגד קרינה שפותחה בישראל, ותתחיל בקרוב ניסויים בתחנת החלל.

קראו עוד בכלכליסט

החליפה, מתוצרת חברת סטמרד מתל אביב, פותחה בעלות של 10 מיליון שקל, שמחציתם הגיעו מסוכנות החלל הישראלית במשרד המדע. החליפה, ועליה דגלי ישראל וארה"ב, נועדה להגן על אסטרונאוטים, בעיקר אסטרונאוטיות, מהקרינה שעלולה לפגוע בגופם במהלך מסעות ארוכים בחלל, כמו המסע המתוכנן למאדים.

בתוך תחנת החלל האסטרונאוטים מוגנים מפני הקרינה הקוסמית, אך מאייר תתנסה בלבישתה בעיקר כדי לתרגל את הלבישה, לבחון את יעילותה, ולוודא את נוחות השימוש בה, לפני שתשוגר שוב לחלל בטיסות חללית הנוסעים החדשה של ארה"ב, ה"אוריון".

החליפה, צילום: ג החליפה | צילום: ג'סיקה מאייר החליפה, צילום: ג

החליפה, צילום: ג החליפה | צילום: ג'סיקה מאייר החליפה, צילום: ג

החליפה, צילום: ג החליפה | צילום: ג'סיקה מאייר החליפה, צילום: ג

"אין דבר משמח יותר מלראות את דגל ישראל מתנוסס בתחנת החלל הבינלאומית ועוד בשבוע החלל הישראלי", אמר ד"ר אורן מילשטיין, מנכ"ל ומייסד חברת סטמרד. "במלאת 17 שנים ללכתו של אילן רמון, אנחנו גאים להציג בפני העולם תרומה יחודית של מדינת ישראל להגנה על בריאותם של אסטרונאוטים".

אבי בלסברגר, מנהל סוכנות החלל הישראלית, הסביר כי "החליפה נשלחה לתחנת החלל לצורך ביצוע ניסויים ארגונומיים על ידי האסטרונאוטיות הנמצאות שם, צעד במסע להפיכתה למוצר חיוני במסעות המאוישים לחלל".

שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס הבטיח כי "משרד המדע ימשיך לתמוך בלימודים, בחקר החלל וביוזמות נוספות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות