אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ יחסום את הכניסה לארה"ב לשש מדינות נוספות צילום: איי פי

טראמפ יחסום את הכניסה לארה"ב לשש מדינות נוספות

נשיא ארה"ב ירחיב את הצו שאושר על ידי בית המשפט העליון האמריקאי ומונע הגירה לארה"ב של אזרחי 5 מדינות בעלות רוב מוסלמי - איראן, לוב, סומליה, סוריה ותימן. איסורים חדשים יוטלו גם על מהגרים מאריתראה, קיריגיזסטן, מיאנמר, ניגריה, סודן וטנזניה

31.01.2020, 23:36 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צפוי להרחיב היום את הצו שלו האוסר כניסה לארה"ב לאזרחי 6 מדינות נוספות - מהלך שעשוי להשפיע על אלפי מהגרים ולעורר מחדש את הדיון סביב המדיניות המפלה מוסלמים.

קראו עוד בכלכליסט

השר האמריקאי לביטחון פנים צ'אד וולף אמר ל"רויטרס" כי ארצות הברית תשהה את הוצאת הוויזה שיכולה להביא לתושבות קבע עבור אזרחי אריתריאה, קירגיזסטן, מיאנמר וניגריה. ויזות המהגרים שהנפקתן תושהה נבדלות מהוויזות הניתנות לאזרחי מדינות אלה שאינם מהגרים אלא מבקשים רק לבקר בארה"ב - ולא יושפעו מהמהלך.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: Reuters נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: Reuters נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: Reuters

עוד אמר וולף כי ממשלת ארה"ב תפסיק להנפיק "ויזות גיוון" (Diversity Visas) לאזרחי סודן וטנזניה. הוויזה - שעליה טראמפ מתח ביקורת בעבר - זמינה באמצעות הגרלה לאזרחים ממדינות שיש להן שיעורי הגירה נמוכים לארצות הברית.

וולף אמר כי שש המדינות לא הצליחו לעמוד בתקני האבטחה ושיתוף המידע שבהם נדרשו לעמוד.בין היתר, הם לא עמדו בדרישות הטכנולוגיות שהציבו להם האמריקאים ולא ביצעו החלפת מידע מספקת על חשודים בטרור ופושעים. "מדינות אלה לרוב רוצות לעזור", אמר וולף, "אך מסיבות שונות ומגוונות פשוט לא הצליחו לעמוד בדרישות המינימום שהצבנו".

צו איסור המסע המקורי - שהוצא בשבוע הראשון של טראמפ בתפקידו בינואר 2017 - אסר חסם כמעט את כל אפשרויות ההגירה משבע מדינות בעלות רוב מוסלמי. המדיניות תוקנה על ידי בתי משפט בארה"ב, אך בסופו של דבר בית המשפט העליון בארה"ב אישר אותה ביוני 2018. הצו הנוכחי חוסם הגירה ממספר מדינות בעלות רוב מוסלמי - איראן, לוב, סומליה, סוריה ותימן. "הגבלות אלה יישארו בתוקף", אמר וולף.

טראמפ הפך את ההתמקדות שלו בנושא ההגירה לאחד המוקדים בקמפיין הבחירות שלו לשנת 2020, וצפוי לשים דגש על הנושא בחודשים הקרובים. מבקרי האיסור טוענים הוא פונה באופן בלתי הוגן ומפלה למדינות בעלות רוב מוסלמי. בשנת 2015, במהלך קמפיין הבחירות של טראמפ הוא קרא ל"איסור מוחלט ושלם של כניסת מוסלמים לארצות הברית".

שלוש המדינות שנכללות באיסור המעודכן - קירגיזסטן, ניגריה וסודן - מונות אף הן רוב מוסלמי. לאריתריאה וטנזניה יש מיעוטים מוסלמים ניכרים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות