אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הודו תשקיע 90 מיליארד דולר בחקלאות ובמים בשנה הקרובה צילום: רן מידן: דיויד גרב

הודו תשקיע 90 מיליארד דולר בחקלאות ובמים בשנה הקרובה

שרת האוצר הודיעה על הזרמת 40 מיליארד דולר לחקלאות ועל תוכנית מים של 50 מיליארד דולר. החקלאות מהווה 15% מהתמ"ג ההודי ומפרנסת יותר ממחצית מהאוכלוסייה. הודו מעריכה שהצמיחה בשנה הפיסקלית שתסתיים בסוף מרץ תהיה האטית מאז המשבר של 2008

01.02.2020, 13:15 | שירות כלכליסט

ממשלת הודו הודיעה היום (שבת) שתזרים קרוב ל-40 מיליארד דולר למגזר החקלאי הצומח שלה, ומיליארדים נוספים לתוכנית המים הפדרלית שאמורה לעודד את הצמיחה ולהעלותה משפל של עשור. שרת האוצר ההודית נירמלה סיתרמן (Nirmala Sitharaman), שהציגה לפרלמנט את תקציב 2020-2021 עבור השנה הפיננסית שתחל באפריל 2020, אמרה שהגירעון של השנה הנוכחית יגדל ל-3.8% מהתמ"ג - עלייה לעומת יעד של 3.3% שהוצב.

קראו עוד בכלכליסט

לגבי השנה הפיסקלית הקרובה אמרה סיתרמן שיעד הגירעון עומד על 3.5%, שחלק ממנו הוא מימון של המדינה כתמיכה בכלכלה המאטה שהיוותה מקור ללחץ על ראש הממשלה נרנדרה מודי, שכבר עומד בפני ביקורת ציבורית בנוגע לחוק האזרחות שנתפס כחוק מפלג.

בניסיון לעזור לחולל הכנסות, היא הודיעה גם שהממשלה תפחית את חלקה בחברת הביטוח הגדולה במדינה - Life Insurance Corporation - כחלק מהקטנת השקעותיה. הודו נאבקת עם ההאטה הכלכלית החריפה ביותר שראתה מזה עשור. הממשלה מעריכה שהצמיחה הכלכלית של השנה הפיסקלית הנוכחית, שמסתיימת ב-31 במרץ, תרד ל-5%, הקצב האיטי ביותר שלה מאז המשבר הכלכלי העולמי ב-2008.

שדה חקלאי בהודו. מקור הפרנסה העיקרי בתת היבשת, צילום: רן מידן: דיויד גרב שדה חקלאי בהודו. מקור הפרנסה העיקרי בתת היבשת | צילום: רן מידן: דיויד גרב שדה חקלאי בהודו. מקור הפרנסה העיקרי בתת היבשת, צילום: רן מידן: דיויד גרב

סיתרמן אמרה ש-39.82 מיליארד דולר יוקצו לחקלאות ולפעולות שיתמכו בה, כמו מתן עזרה לחקלאים לעבור לשימוש באנרגיה סולארית והקמת מרכז ארצי לאחסנה בקירור כדי לסייע בשינוע מוצרי מזון מתכלים. "שוקי החקלאות צריכים לעבור ליברליזציה, החקלאות צריכה להיות יותר תחרותית", היא אמרה.

היא הוסיפה שהממשלה תשקיע 50.65 מיליארד דולר בתוכנית מים פדרלית שתפתור כמה מהאתגרים שעומדים בפני המדינה שנמצאת במצוקת מים מהקשות בעולם. החקלאות אחראית ל-15% מהתמ"ג ההודי, והיא מקור פרנסה ליותר ממחצית מאוכלוסיית המדינה, המונה  1.3 מיליארד תושבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות