אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה מוטרדת מעתיד מהגרי העבודה במדינה צילום: EPA

בריטניה מוטרדת מעתיד מהגרי העבודה במדינה

מספר החיפושים בגוגל של מילים וביטויים כמו "ויזה”, "דרכון" ו"חופש תנועה", ממחיש את מפלס החרדה הגבוה בנוגע לעתידם של אזרחי האיחוד האירופי החיים בבריטניה לאחר פרישתה מהאיחוד.

01.02.2020, 19:06 | שירות כלכליסט

במהלך 30 הימים האחרונים נתוני החיפוש של גוגל רשמו זינוק חד במספר האנשים בבריטניה שחיפשו מידע הקשור להגירה ולאזרחות לאחר הברקזיט. החיפוש הנפוץ ביותר היה "בונג", מונח שמתייחס לסוגייה, האם הביג בן ישוב לפעול לרגל יום העזיבה הרשמי מהאיחוד. על כך מדווח ה"פייננשל טיימס".

קראו עוד בכלכליסט

מספר החיפושים של מילים וביטויים כמו "ויזה”, "דרכון" ו"חופש תנועה", ממחיש את מפלס החרדה הגבוה בנוגע לעתידם של אזרחי האיחוד האירופי החיים בבריטניה לאחר פרישתה מהאיחוד.

אף שבטווח הקרוב לא יחול כל שינוי לגבי מעמדם של האחרונים, שייקבע סופית בתום 11 חודשי המשא ומתן הבאים, דו"ח של אחת הוועדות המייעצות לברקזיט שפורסם בשבוע שעבר מאפשר הצצה לכיוון הרצוי מבחינת הממשלה בסוגיה זו.

ממשלתו של בוריס ג'ונסון שואפת להציג שיטה מבוססת ניקוד הדומה לזו הנהוגה באוסטרליה, שנועדה להבטיח כי רק עובדים מיומנים ומשכילים יגיעו לבריטניה לאחר הברקזיט. השרים כבר קבעו רף תחתון של שכר שנתי בגובה 30 אלף ליש"ט כתנאי לאלה המבקשים לחיות בבריטניה כמהגרי עבודה.

בכדי להתמודד עם החששות שהגבול התחתון גבוה מדי ועלול לגרור שיבושים במערכת הבריאות, הסיעוד והחינוך, הוועדה המליצה להנמיך את רף השכר השנתי ל־25,600 ליש"ט.

מדיניות מהגרי עבודה היא נושא רגיש בקרב בוחרי ג'ונסון, שחלקם נתנו לו את קולם בכדי שיפנה את העובדים הזרים ויאפשר גם להם ביטחון תעסוקתי.

עזבו את האיחוד, צילום: גטי עזבו את האיחוד | צילום: גטי עזבו את האיחוד, צילום: גטי

הוועדה המייעצת נתבקשה להציג בפני ראשת משרד הפנים פריטי פאטל את היתרונות והחסרונות שבהצגת שיטת הניקוד החדשה, שעשויה להיכנס לתוקף ברגע שחופש התנועה של אזרחי האיחוד האירופי יוגבל, בסוף השנה הנוכחית.

בתוך כך דיווחה רשת BBC כי מספר אזרחי האיחוד האירופי שמועסקים בבריטניה במשרות אופר צנח ב־75% מאז משאל העם ב־2016. איגוד סוכנויות האופר הבריטי (BAPAA) אמר כי "כל הסוכנויות סובלות מכך" שצעירים אירופאים לא ששים לעבוד אצל משפחות בריטיות.

עוד הוסיף ה־BAPAA, כי בעוד שהביקוש לאופר בקרב המשפחות בבריטניה נותר גבוה, סוכנויות נאלצו לקצץ בצוותים המועסקים שלהם, או לסגור לחלוטין את הפעילות.

על פי חוק, אופר בבריטניה רשאי לעבוד לכל היותר 30 שעות בשבוע, בעבורן יקבל בממוצע שכר שבועי של 90 ליש”ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות