אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מוכרת הגפרורים הקטנה": שרון אייל מעלה מופע רב תחומי חדש בלונדון צילום: Foteini Christofilopoulou

"מוכרת הגפרורים הקטנה": שרון אייל מעלה מופע רב תחומי חדש בלונדון

הכוראוגרפית מעלה את המופע בעקבות הקלאסיקה הספרותית, בשיתוף להקת המחול המודרני הבריטית Rambert. הוא התקבל בביקורות מעורבות

02.02.2020, 09:10 | מאיה נחום שחל

שרון אייל חוזרת לשתף פעולה עם להקת המחול המודרני הבריטית המובילה Rambert שמעלה בלונדון את “Aisha and Abhaya” מופע חדש לכוראוגרפיה שלה.

קראו עוד בכלכליסט

המופע העולה בימים אלה בתיאטרון לינבורי, הוא קופרודוקציה של הלהקה עם הרויאל אופרה וסרטי ה-BBC, המשלב בין סרט, אנימציה ומופע מחול חי על הבמה בשפתה הייחודית והנועזת של אייל.

כרזת “Aisha and Abhaya”. שילוב של מחול עם קולנוע ואנימציה, צילום: Foteini Christofilopoulou כרזת “Aisha and Abhaya”. שילוב של מחול עם קולנוע ואנימציה | צילום: Foteini Christofilopoulou כרזת “Aisha and Abhaya”. שילוב של מחול עם קולנוע ואנימציה, צילום: Foteini Christofilopoulou

הסיפור, בהשראת הקלאסיקה של הנס כריסטיאן אנדרסן “מוכרת הגפרורים הקטנה”, הוא מסע תקווה של שתי אחיות פליטות – איישה ואבאייה- בחיפוש אחר מקלט ממולדתן האלימה ומאבק הישרדות במקום חדש.

להקת Rambert חרטה על דגלה להצעיד את המחול המודרני לעבר המאה ה-21 עם מחול רלוונטי, רדיקלי ומעורר מחשבה והשראה, ויחד עם זאת נגיש ומהנה. אולם על פי הביקורות הצוננות בבריטניה נדמה כי הפעם סך החלקים עולה על השלם. “חזק ויזואלית אך מבולבל מבחינה דרמטית” נכתב בפייננשיאל טיימס.

רוב המבקרים מכריזים כי מדובר בשתי יצירות מעניינות ומלאות כישרון, אך השילוב או הסינכרון ביניהן אינו עובד, וכי מורגש היעדר ליווי אמנותי מוקפד שיתמוך במשימה האמביציוזית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות