אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוכנית המיסוי של המיליארדר מייקל בלומברג: העשירים והתאגידים ישלמו יותר צילום: איי פי

תוכנית המיסוי של המיליארדר מייקל בלומברג: העשירים והתאגידים ישלמו יותר

המועמד הדמוקרטי לנשיאות חשף את תוכנית המיסוי אותה הוא מתכוון ליישם במידה וייבחר: העלאת שיעור המס התאגידי מ-21% ל-28% והטלת "מס נוסף" בשיעור של 5% על הכנסה בהיקף של מעל ל-5 מיליון דולר בשנה. בלומברג: "התוכנית שלי ישימה"

02.02.2020, 09:49 | שירות כלכליסט

המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב, המיליארדר מייקל בלומברג, חשף אתמול (שבת) תוכנית מיסוי שבכוונתו ליישם אם ייבחר - אשר תשים סוף להטבות המס לתאגידים שניתנו על ידי הנשיא טראמפ, ותטיל "מס נוסף" בשיעור של 5% על הכנסה בהיקף של מעל ל-5 מיליון דולר בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

מייקל בלומברג בכנס תמיכה באוקלוהמה, צילום: איי פי מייקל בלומברג בכנס תמיכה באוקלוהמה | צילום: איי פי מייקל בלומברג בכנס תמיכה באוקלוהמה, צילום: איי פי

על פי הפירסומים, הרווחים הצפויים מהתוכנית נאמדים ב-5 טריליון דולר - סכום מספיק למימון יוזמותיו של בלומברג, כולל תכניותיו עבור שירותי הבריאות, החינוך, התשתיות והמלחמה בשינוי האקלים. לא צויין כמה הכנסה תפיק התוכנית מהמס הנוסף על הכנסות של מעל ל-5 מיליון דולר בשנה, אך ידוע שהיא צפויה להשפיע על פחות מ-0.1% מכלל משלמי המיסים.

בלומברג, בדומה לג'ו ביידן - עמיתו המתון המתמודד גם הוא על הנשיאות, מאמין שחוק העבודה והורדות המיסים של טראמפ מ-2017 הלך רחוק מדי. שניהם רוצים להעלות את שיעור המס התאגידי ל-28%, לאחר שטראמפ הוריד אותו מ-35% ל-21%. שניהם רוצים גם להפוך את שינויי המס שביצע טראמפ, אשר הוריד גם את שיעור המס של משקי בית בעלי הכנסה גבוהה מ-39.6% ל-37%.

"התוכנית שפרסמתי היום מעלה את שיעורי המס על אנשים עשירים ותאגידים, סוגרת פרצות, לוחמת בהעלמות מס, מרחיבה את מס הנכסים, ומפחיתה את הטבות המס שיש למשקיעים במקום לעובדים", אמר בלומברג. "והכי חשוב, התוכנית שלי ישימה," הוסיף, בעקיצה כלפי התוכניות הליברליות יותר שהוצעו על ידי יריביו הדמוקרטים, הסנטורים ברני סנדרס ואליזבת וורן.

עבור בלומברג, ששוויו הנקי מוערך ב-59 מיליארד דולר, ואשר חיזר אחר מנהיגים עסקיים כחלק מהקמפיין שלו, התמקדות במשלמי מיסים בעלי הכנסות גבוהות הוא דבר ראוי לציון. זוהי הכרה באי השוויון הגדל בהכנסות, המהדהדת את דבריהם של מיליונרים ומיליארדרים כמו וורן באפט ואביגיל דיסני, שהודו שאנשים בעלי הון כשלהם צריכים לשלם יותר מיסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות