אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות המגפה: הרשויות האריכו את השבתת המפעל של אבגול ב-12 ימים

בעקבות המגפה: הרשויות האריכו את השבתת המפעל של אבגול ב-12 ימים

המפעל של חברת הבדים הלא ארוגים ממוקם במחוז חוביי, שנמצא תחת סגר; תקופת ההשבתה הכפויה הוארכה מ-ה-2 עד ל-14 בפברואר; באבגול מדגישים כי לאירועים לא צפויה להיות השפעה מהותית על תוצאותיה

02.02.2020, 12:56 | צלי גרינברג
יצרנית הבדים הלא ארוגים אבגולדיווחה היום (א') לבורסה כי המושל המקומי של מחוז חוביי (HUBEI), שבו ממוקם מפעל ייצור של החברה, הודיע כי עסקים במחוז לא יוכלו לחזור לפעילות לפני ה-14 לפברואר 2020, בשל אירועים הקשורים בנגיף הקורונה.  

קראו עוד בכלכליסט

זוהי ההודעה השנייה של החברה בנושא, לאחר שלפני 5 ימים דיווחה כי בכוונתה להשבית את המפעל עד ל-2 בפברואר 2020, בהתאם לדרישת הרשויות המקומיות. חוביי והעיר וואהן שבו נחשבים למוקד המגפה והם נמצאים תחת סגר.

המפעל הוא אחד מ-15 קווי הייצור של החברה הפרוסים ברחבי העולם ומהווה את ציר הייצור המרכזי שלה ליבשת אסיה. אבגול מציינת בהודעה כי החלטת הרשויות לא תשפיע עליה באופן מהותי. המפעל המדובר כבר הושבת בעבר באופן יזום על ידי אבגול למספר ימים, כאשר הגיעה ליעדי הייצור שלה. בנוסף, בכל מקרה הייתה מתקיימת השבתה חופפת לחלק מהמזמן בשל חופשת החג הסיני.

לא ידוע עדיין אם

 החברה תיאלץ להאריך את שבתת המפעל מעבר ל-14 לפברואר 2020, אך גורמים המקורבים לחברה מסרו לכלכליסט שהחברה תבחן ייצור בקווי ייצור אחרים שלה אם המצב יימשך. בה בעת, בשלב זה היא עדיין לא נדרשת לכך.

אבגול מייצרת מוצרי בד לא-ארוג עבור מפעלי תעשייה, המשתמשים בבדים אלו כחומר גלם לייצור מוצרים חד פעמיים שונים ובהם: חיתולים, תחבושות, מוצרים רפואיים שונים, ומגבונים. בעלת השליטה בחברה היא אינדורמה ונצ'רס (Indorama Ventures) התאילנדית, יצרנית הכימיקלים שרכשה במאי 2018 את השליטה (65.97%) באבגול תמורת כ-1.12 מיליארד שקל, ולפי שווי שוק של 1.7 מיליארד שקל. אבגול נסחרת כיום בבורסת תל אביב לפי שווי של 722 מיליון שקל.

קו ייצור של אבגול קו ייצור של אבגול קו ייצור של אבגול

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות