אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איתמר מדיקל השלימה גיוס של 35 מיליון דולר בנאסד"ק

איתמר מדיקל השלימה גיוס של 35 מיליון דולר בנאסד"ק

חברת המכשור הרפואי ביצעה את הגיוס באמצעות הנפקת ADS - תעודות פיקדון אמריקאית; המנכ"ל גלעד גליק: "ההנפקה הייתה לטובת הנגשת החברה עבור מוסדיים אמריקאיים, שיתמכו בה לקראת השלבים הבאים"

02.02.2020, 13:41 | צלי גרינברג
חברת המכשור הרפואי איתמר מדיקל דיווחה היום (א') שהצליחה לגייס שלשום בערב (ו') בנאסד"ק 35 מיליון דולר באמצעות הנפקת ADS (תעודות פיקדון אמריקאיות) לציבור. החברה מפתחת בדיקות ביתיות לאבחון דום נשימה בשינה, ונסחרת בבורסת נאסד"ק באמצעות תעודות פיקדון וגם בבורסת תל אביב. 

קראו עוד בכלכליסט

איתמר תכננה במקור לגייס 30 מיליון דולר, אך הגדילה את הסכום לאחר שקיבלה ביקושי יתר, בין היתר ממוסדיים ישראליים. את עיקר ההנפקה ניווטה החברה למוסדיים אמריקאיים, עם תימחור של 13.75 דולר ל-ADS. שווי השוק לפיו נסחרות ה-ADS של החברה בנאסד"ק נכון לסוף יום המסחר האחרון (ו') היה כ-181 מיליון דולר.

מכשיר של איתמר מדיקל לבדיקת דום נשימה בשינה, קרדיט: יחצ מכשיר של איתמר מדיקל לבדיקת דום נשימה בשינה | קרדיט: יחצ מכשיר של איתמר מדיקל לבדיקת דום נשימה בשינה, קרדיט: יחצ

גלעד גליק, מנכ"ל איתמר מדיקל, אמר לכלכליסט כי "ההנפקה לא הייתה לצורכי מימון שנועדו לתפעול החברה, אלא להנגשת החברה עבור משקיעים אמריקאיים, שיתמכו בה לקראת השלבים הבאים. הרי בסוף שנת 2019 היו לנו בקופה 15 מיליון דולר, המספקים כיום את הצרכים התפעוליים של החברה.

"מובן שלפני שהחלטנו על הנפקה בסדר גודל כזה, התייעצנו גם עם בעלי המניות כדוגמת ויולה, שמחזיקה כרבע מהחברה, ומטרוניק שמחזיקה בכ-15%.

"היו ביקושים מאוד גדולים מישראל, אבל בגלל שרצינו בעיקר שייכנסו משקיעים אמריקאיים מוסדיים בעיקר, עשינו אלוקציה לביקושי ההשקעות שקיבלנו מישראל, ואפשרנו להם רכישה של נתחים קטנים יותר". 

גליק ציין כי "גיוס הכסף לא הופך אותנו לפזרניים, אבל כעת יש באפשרותנו להשקיע יותר במאמצי השיווק להחדרת מכשירי החברה בשווקי העולם השונים, ובעיקר בארה"ב. עם זאת, תחזית ההכנסות לשנת 2020 נשארת לעת זו בעינה".

זהו הגיוס הציבורי הראשון שהחברה עורכת בנאסד"ק, כאשר הגיוס הקודם שערכה בבורסה היה גיוס פרטי שהתקיים בחודש ינואר 2019, עם המעבר למסחר בבורסה האמריקאית. במסגרת המהלך האמור ערכה החברה הנפקה פרטית וגייסה בה 14.7 מיליון דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות