אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגבלות של ביטחון שדה לא מאפשרות לברר כמה ארנונה רפאל חייבת לקריית ים צילום: באדיבות עיריית קריית ים

מגבלות של ביטחון שדה לא מאפשרות לברר כמה ארנונה רפאל חייבת לקריית ים

בעירייה מעריכים כי ההפרש בין הדיווחים של רפאל לבין היקף השטחים בפועל משקף פער של עשרות מיליוני שקלים בתשלומי הארנונה, במקום כ־20 מיליון שקל בשנה, כ־60 מיליון שקל

03.02.2020, 08:47 | דותן לוי
מה גובה הארנונה שרפאל צריכה לשלם לעיריית קריית ים? לשאלה זו טרם נמצאה תשובה גם שבעה חודשים לאחר שנתמנה מודד שיכריע בסוגיה, כך עולה מפרוטוקול דיון בבית המשפט המחוזי בחיפה מ־28 בינואר. למרות הזמן הרב שחלף, המודד טרם הצליח לקבוע את היקף השטחים החייבים בארנונה, בין היתר בשל מגבלות של ביטחון שדה.

קראו עוד בכלכליסט

ראש העיר דוד אבן צור. מעריך כי רפאל חייבת עוד 40 מיליון שקל בשנה, צילום: באדיבות עיריית קריית ים ראש העיר דוד אבן צור. מעריך כי רפאל חייבת עוד 40 מיליון שקל בשנה | צילום: באדיבות עיריית קריית ים ראש העיר דוד אבן צור. מעריך כי רפאל חייבת עוד 40 מיליון שקל בשנה, צילום: באדיבות עיריית קריית ים

מתחם מכון דוד, המאכלס מתקן ביטחוני סודי, מתפרס על כ־7,000 דונם מצפון לקריית ים. לטענת רפאל, מספר המבנים שברשותה עומד על 1,107 מבנים, בני 242 אלף מ"ר; ואילו העירייה מעריכה, על סמך תצלומים של מפ"י (המרכז למיפוי ישראל), כי לרפאל יש 1,777 מבנים בשטח של 479 אלף מ"ר, היות שלחלק מהמבנים יש מספר קומות מתחת לקרקע. בדיון המשפטי אמר ראש העיר כי יש לו חברים שעובדים ברפאל ולדבריהם יש בה עיר תת־קרקעית: "המודד צריך לדעת ולהגיד מה היחס בין התת־קרקעי, כי יש עיר מתחת לרפאל. זה אמיתי".

בעירייה מעריכים כי ההפרש בין הדיווחים של רפאל לבין היקף השטחים בפועל משקף פער של עשרות מיליוני שקלים בתשלומי הארנונה, במקום כ־20 מיליון שקל בשנה, כ־60 מיליון שקל.

בסיכום הדיון אמר השופט רון סוקול כי יש לבחון את המבנים מקרוב באישור הממונה על הביטחון במערכת הביטחון, ועל המודד להגיש חוות דעת תוך 45 יום.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות