אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אדמה על השבתת המפעלים בסין: הבעיה היא לא הייצור - אלא מתי יהיה אפשר לנייד סחורה

מנכ"ל אדמה על השבתת המפעלים בסין: הבעיה היא לא הייצור - אלא מתי יהיה אפשר לנייד סחורה

חן ליכטנשטיין, נשיא ומנכ"ל אדמה, הנמצאת בבעלות כמצ'יינה הסינית התייחס לאי הפעילות של המפעלים בשל התפשטות נגיף הקורונה: "השאלה היא כמה סחורה ניתן יהיה להוציא לסין וכמה לעולם המערבי. יש שאלה מתי המצב יהיה תחת שליטה כדי שיאפשר פתיחה וניוד של סחורה והמשך הייצור המלא"

02.02.2020, 19:12 | צלי גרינברג

החברות הפועלות בסין יכולות לספוג מספר שבועות של אי פעילות בשל האירועים שנוצרו בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, כך אמר לכלכליסט חן ליכטנשטיין, נשיא ומנכ"ל חברת אדמה, הנמצאת בבעלות כמצ'יינה הסינית ופועלת בעיקר לייצור ושיווק חומרי הדברה לצמחים. ליכטנשטיין מעריך, כי פרק זמן של מעל לחודש מה-9 בפברואר 2020 עלול להתחיל לפגוע במערכי האספקה ברחבי העולם, בנוסף לפעילות החברות הישראליות והזרות מסין.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין

"צריך לזכור" מסביר ליכטנשטיין "שכעת זוהי חופשת ראש השנה הסיני ושמתכונת העבודה של המפעלים השונים ברחבי המדינה גם כך מצומצמת. גם השבוע הנוסף בו נתבקשנו כולנו להאריך את החופשה עד ה-9 בפברואר 2020 אינה מהותית. יש גם חברות שעבדו במתכונת מצומצמת במהלך החג וממשיכות לעבוד גם כעת, זה לא שלא עובדים כלל, ויש כאלו שגם לא עבדו. אבל גם אם חלק מהחברות יחזרו לעבוד זו לא הבעיה המרכזית כיום, אלא אפשרות ניוד הסחורה, כי חלק מהכבישים המהירים, כמו גם הנהר הגדול בו ספינות מטען חוצות את המדינה, ונמלי תעופה שונים והרכבות - סגורים.

"כך שהשאלה היא כמה סחורה ניתן יהיה להוציא לסין וכמה לעולם המערבי מסין. המלאים לרבעונים הראשון והשני של השנה כבר נמצאים במחסנים הקדמיים ברחבי העולם לטובת מכירה, ולכן ההשפעה אינה מיידית. אבל יש שאלה מתי המצב יהיה תחת שליטה כדי שיאפשר פתיחה וניוד של סחורה והמשך הייצור המלא בקווי הייצור במדינה. לנו חשוב מאוד להפגין סולידריות עם העובדים הסינים ושלחנו 100 אלף מסיכות והמפעל שלנו בחוביי עובד במתכונת מצומצמת לייצור חומר חיטוי שאותו אנו תורמים למערכת הבריאות הסינית".

ליכטנשטיין ציין עוד כי יש לאדמה גם כמה עובדים ישראלים שעדיין נמצאים בסין, כי לפי הנהלים הם חייבים להישאר במשך שבועיים מחוץ לאזור הוביי בו שהו, כדי לראות שלא נדבקו בנגיף, וכי העובדים הישראלים האחרים כבר חזרו לישראל בהתאם להמלצת משרד החוץ הישראלי. ליכטנשטיין, כמו מנהלי חברות תעשייתיות נוספות, מעריך שהמפעלים של החברה בסין יחזרו לעבוד בתפוקה מלאה של 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע, עם מתן האפשרות לחזרה מלאה לשגרה, כדי לענות על הייצור החסר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות