אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסיון להוציא תיירים סינים מישראל: "מחר יפורסם נוהל כיצד להעביר אותם דרך נתב"ג" צילום: רויטרס

ניסיון להוציא תיירים סינים מישראל: "מחר יפורסם נוהל כיצד להעביר אותם דרך נתב"ג"

לשכת תיירות נכנסת שלחה מכתב לסוכני הנסיעות, לפיו היא פועלת לארגן טיסה מיוחדת שתטיס מישראל אלפי תיירים סינים השוהים בארץ פחות משבועיים ולכן יש חשש שהיו חשופים לנגיף הקורונה

02.02.2020, 21:36 | תומר הדר

בישראל שוהים אלפי סינים שיתכן שנחשפו לנגיף קורונה - כך עולה ממכתב מיוחד ששלחה הערב (א') לשכת מארגני תיירות נכנסת לסוכני נסיעות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי המכתב, חלק ניכר מהתיירים הסינים שנמצאים כעת בישראל לצרכי נופש שוהים בארץ פחות משבועיים - והמשמעות היא שרובם המכריע שהו בסין לפני שבועיים ולכן נתונים לתנאי הסגר בבתי מלון. 

על פי לשון הפנייה, הורה משרד התיירות על הפסקה של סיורי קבוצות התיירים הסינים שנמצאים בישראל, לטובת העברת התיירים לבתי מלון לצורך המתנה לטיסת חזור. בבתי המלון נמצאים התיירים בתנאי הסגר.

חיטוי מטוס בבנגקוק, צילום: רויטרס חיטוי מטוס בבנגקוק | צילום: רויטרס חיטוי מטוס בבנגקוק, צילום: רויטרס

בפועל, עם הפסקת הטיסות לסין על ידי רוב חברות התעופה, נאלצים התיירים להתמודד עם מדינה שחברות התעופה סגרו את שעריה בכוח ועם ביטול אלפי טיסות. לפי לשון הפנייה, "לחלק קטן מהתיירים ישנם כרטיסי טיסה שעדיין תקפים ואפשריים כמו דרך רוסיה או ירדן. לרבים אחרים כרגע אין תוכנית טיסה חזרה לסין".

סוכני הנסיעות מתבקשים להעביר ללשכת מארגני תיירות נכנסת דיווחים מדויקים על פרטי התיירים - כדי שהלשכה תפעל להוציאם מישראל באמצעות טיסה מיוחדת. מכיוון שמדובר בתיירים שיצטרכו להגיע מהמלון לשדה התעופה, ולבוא במגע עם נוסעים מכל העולם החולפים בנתב"ג, יתפרסם מחר נוהל מיוחד שטרם נחשף - להעברת התיירים לשדה.

לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל, על פי אתר הלשכה, הינה הגוף היציג בתחום התיירות הנכנסת לארץ. הלשכה הוקמה ב-1960 במטרה לפעול לפיתוח התיירות הנכנסת לישראל וחברים בה כמאה חברות ועמיתים. הלשכה מייצגת את חבריה מול רשויות ממשלתיות וציבוריות וגופים אחרים העוסקים בענייני תעופה, מלונאות, תחבורה ושירותים לתייר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות