אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתוך חודש ויומיים: פתאל רכש נכסים כמו ב־2019 כולה צילום: רוני רוקי

בתוך חודש ויומיים: פתאל רכש נכסים כמו ב־2019 כולה

פתאל אירופה רכשה מינואר 4 נכסים באירופה, שמצטרפים לבית פלטין שנרכש בתל אביב. בעל השליטה דוד פתאל: "נעמיק אחיזה בפורטוגל"

03.02.2020, 08:13 | צלי גרינברג

פתיחת שנה מסחררת לדוד פתאל. חברת פתאל אירופה, שבבעלות פתאל החזקות, הודיעה אתמול על רכישת ארבעה נכסים באירופה תמורת 76 מיליון יורו. הרכישה הזו מצטרפת לרכישת מלון פלטין בתל אביב תמורת 150 מיליון שקל (כ־39 יליון יורו), שהתבצעה בינואר, ומעמידה את היקף הרכישות של רשת המלונאות בחודש ויומיים מאז החלה שנת 2020 בקו אחד כמעט עם רכישותיה בשנת 2019 כולה — שהסתכמו ב־125 מיליון יורו.

הנכס המרכזי שרכשה פתאל אירופה הוא בניין לשימור בליסבון, ששטחו הבנוי הוא כ־8.5 אלף מ"ר, וגודל הקרקע שעליה עומד המבנה הוא כ־2 דונם. הנכס נרכש תמורת 42 מיליון יורו, ובכוונת החברה להשקיע בו 22 מיליון יורו נוספים כדי להפוך אותו למלון 5 כוכבים בן 132 חדרים. בנוסף רכשה פתאל את הנכס הראשון שלה ברומניה, מלון בן 81 חדרים, בתמורה ל־9.5 מיליון יורו; מלון בבודפשט, שבו 71 חדרים, ב־17 מיליון יורו; ונכס בליברפול, בריטניה, שנרכש מכונס נכסים בתמורה ל־7.2 מיליון יורו, והכוונה היא להסב אותו למלון בן 210 חדרים.

את בית פלטין, הממוקם ברחוב אחד העם פינת נחלת בנימין, מתכוונת פתאל לשפץ ולהפעיל כמלון סופר־יוקרה, שיוכל להתחרות במלון נורמן, הממוקם לא רחוק משם ברחוב נחמני, ובמלון סטאיי ביפו. בית פלטין הוקם ב־1926 ושימש כמלון עד 1938. כיום הבניין מאכלס משרדים.

בעל השליטה (63.65%) ויו"ר פתאל החזקות דוד פתאל מסר כי "פתאל מרחיבה את פריסתה באירופה עם רכישה של שלושה בתי מלון ונכס ביעדים תיירותיים פופולריים. פורטוגל נהפכה בחמש השנים האחרונות לאחד היעדים האטרקטיביים באירופה, ורשמה עלייה של כ־80% במספר התיירים הנכנסים אליה בשנה.

החברה נכנסה לראשונה לפורטוגל בשנה שעברה, כאשר רכשה עם שותף מלון בעיר פורטו, ובשנים הקרובות בכוונתנו להעמיק את אחיזתנו בה. במקביל, העמקנו את האחיזה בבריטניה, ורכשנו מכונס נכסים נכס במרכז ליברפול, שעליו אנו צפויים לבנות בית מלון. לאחר שבנייתו תושלם נחזיק בבריטניה ב־52 בתי מלון. הרכישות בבוקרשט ובבודפשט יחזקו את נוכחותה של פתאל במזרח אירופה, והן חלק מתוכנית אסטרטגית לרכוש בתי מלון בערים ובאזורים תיירותיים בולטים באירופה".

לפתאל החזקות, שנסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של 7.3 מיליארד שקל, כ־225 בתי מלון פעילים ובשלבים שונים של הקמה בארץ וב־19 מדינות נוספות, ובהם כ־43 אלף חדרים. 93 מבתי המלון הם בבעלות פתאל, 122 מהם שכורים, ו־10 מהם היא מנהלת.

 

דוד פתאל , צילום: גלעד קוולרצ דוד פתאל | צילום: גלעד קוולרצ'יק דוד פתאל , צילום: גלעד קוולרצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות