אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הממשל הסיני לא משקר לגבי נגיף הקורונה"

"הממשל הסיני לא משקר לגבי נגיף הקורונה"

כך לדברי ד''ר שוקי גלייטמן, לשעבר המדען הראשי במשרד הכלכלה וכיום משקיע הון סיכון בסין וישראל. גם מלאנוקס הודיעה על כך שהמצב תחת שליטה ושלא צפויה השפעה על הפעילות העסקית שלה

03.02.2020, 12:23 | מאיר אורבך
"הממשל הסיני לא משקר לגבי הקורונה", אומר היום (ב') ד"ר שוקי גלייטמן לכלכליסט. ד''ר גלייטמן, שבעברו היה המדען הראשי של משרד הכלכלה, הוא כיום הוא אחד מאנשי העסקים הפעילים ביותר בסין, עם קרן הון סיכון שנקראת גואנגז'ו־יזראל ביו פאנד ושמנהלת 100 מיליון דולר. הקרן משקיעה בחברות ישראליות וסיניות שפועלות באזור גואנז'ו.

קראו עוד בכלכליסט

"יש לנו משרדים גדולים באזור גואנז'ו ולאחרונה החלטנו להחזיר הביתה את הישראלים שעובדים עבורנו שם עם משפחותיהם", אומר גלייטמן. "בכל יום בגואנז'ו וגואנדונג יוצאת הודעה מסודרת ומדוייקת של מספר מאושפזים ואין שם שקרים. הסינים למדו את סיפור SARS ולכן הבינו שדיווחי אי אמת גרמו לפגיעה קשה יותר מהשקר", אומר גלייטמן.

המחסור העיקרי הוא במסיכות, צילום: איי אף פי המחסור העיקרי הוא במסיכות | צילום: איי אף פי המחסור העיקרי הוא במסיכות, צילום: איי אף פי

"בגואנז'ו יש כ-150 מאושפזים, אבל בעיר עצמה אין עוצר. יש מעין עוצר מרצון ומבחירה של אנשים. היתה התנפלות על חנויות המזון אבל זה נרגע לחלוטין. יש אספקת מזון שוטפת והוראה מחייבת  ללכת עם מסיכה. המחסור הגדול היחידי הוא במסיכות. אנחנו עובדים מהבית ולפרק זמן קצר. אין פגיעה. מה שייפגע זה המערכות המייצרות ואני עדיין לא יודע לאן זה יילך. אם זה ייעצר רק באפריל - זו תקלה גדולה לסין". גלייטמן משקיע במספר רב של חברות סיניות וישראליות שרוצות לפעול בסין. לדבריו הוא פעיל כיום בשמונה חברות אשר הקימו פעילות בסין ועוד 15 חברות בחממה, כולן חברות סיניות. "אני רואה איך עובדת הממשלה הסינית והיא מאוד יעילה. הם הבינו שהדרך היחידה לעצור היא את ההדבקות היא עוצר".

חברה נוספת אשר מחזיקה פעילות עניפה בסין היא חברה מלאונקס, שהסכם למיזוגה עם חברת אנבידיה מעוכב בידי הרגולטור הסיני כיום. ממלאנוקס טכנולוגיות נמסר כי: "משרדי מלאנוקס בסין פזורים בערים בייג'ין, שנזן, הונג-זו ושנגחאי. פעילות החברה כוללת R&D - מחקר ופיתוח, מכירות, שיווק וקווי ייצור. למלאנוקס למעלה ממאה ועשרים עובדים בסין, מתוכם שלושה עובדים ישראלים – שניים מהם חזרו לארץ ואחד נשאר בסין לבקשתו. בנוסף, בוטלו טיסות של עובדים ישראלים לסין ושל עובדים סינים לישראל. החברה תרמה מסיכות לכל העובדים הסינים וממשיכה לעקוב אחר הנחיות הממשל ולפעול בהתאם. בשלב זה אין למצב השפעה על הפעילות העסקית. בנוגע לעסקה עם NVIDIA –אנו מחכים לאישור הרגולטור הסיני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות