אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כנס שוק ההון

דני פדרמן: "בראייה כלכלית הליגה הישראלית לא קיימת, אך לנו יש חיבור למדינה"

פדרמן, מבעלי מכבי ת"א כדורסל, אמר את הדברים בכנס שוק ההון של כלכליסט בשיתוף קסם קרנות ו-etf. "התחרות שלנו כיום היא לא מול הפועל ת"א, היא מול מסי בברצלונה - שכל ילד בן שמונה באינסטגרם יודע מה הוא עושה כרגע. אין ספק שבפועל עדיף לשחק מול ריאל מדריד מאשר מול קבוצה באשדוד"

03.02.2020, 13:05 | תומר הדר

"כדי לדבר על התוצאות שמכבי תל אביב משיגה כיום יש לכת שנים אחורה, אל השנים הפחות טובות שלנו"; כך הסביר היום (ב') דני פדרמן, מבעלי מכבי תל אביב כדורסל, בכנס שוק ההון של כלכליסט בשיתוף קסם קרנות ו-etf. לפי פדרמן, "יובל זוסמן היה בן 18 לפני כמה שנים - ואנחנו החלטנו להשקיע בשחקנים צעירים, בדור העתיד. זו השקעה בתשתיות שנובעת מעבודה קשה. לפני ארבע שנים בנינו מחלקת סקאוטינג. החיבור והתוצאות שרואים כעת זה תוצר של עבודה במשך שנים, ולא של קיץ אחד מוצלח מבחינת שחקנים".

קראו עוד בכלכליסט

דני פדרמן, צילום: יריב כץ דני פדרמן | צילום: יריב כץ דני פדרמן, צילום: יריב כץ

פדרמן הסביר כי "בספורט יש מחזורים. כעת אנו במחזור חיובי, ובעבר הינו במחזור שלילי. לפני שלוש שנים שחרנו 12 שחקנים, בסופו של דבר קל לומר גם שטעינו בעבר בבחירת שחקנים - אך מה שחשוב זו ההמשכיות והחיבור הטוב בין שחקנים. השנה יש שחקנים שהיו בשנה שעברה, שגדלו בתוך המערכת".

אילו מדדים מאפשרים זיהוי של השחקן הנכון? לדברי פדרמן, "חד משמעית - הדבר בעל הערך הכי גבוה בקבוצה הוא ההון האנושי. אנחנו שולחים אנשים למגרש, לשבת מאחורי הספסל באירופה, אתה רואה כיצד שחקן מגיב כשהוא יורד מהמגרש, כיצד הוא מגיב כשמאמן קורא לו. יש שחקנים מעולים, אבל אין להם חיבור עם המאמן או עם שחקנים אחרים. אין ספק שמרכיב זה הוא חשוב מהסטטיסטיקה ומהניתוחים של המחשבים".

עוד ציין פדרמן, הפעם בנושא בחירת המאמן המתאים, כי "קודם כל יש מצוי ויש רצוי, יש שוק שיוצאים אליו ולא בהכרח המודל שאתה רוצה קיים בשוק. יש היצע וביקוש. לפני ארבע שנים הגדרנו את תפקיד 'המנהל הספורטיבי', שעוקב כל השנה אחרי שחקנים ומאמנים. למכבי יש DNA ברור ומאוד לוחמני. האלמנט הרגשי במכבי מאוד חזק. השפעת הקהל אדירה, השפעת התקשורת חשובה, ואנחנו חיפשנו מאמן שיודע להרים, לקחת שחקנים שעוברים תקופה קשה עונה שלמה, עם קשיים ופציעות, ולהרים אותם. אתה רוצה אדם חסון מנטאלית שמבין את המשחק. ההבדל בין מאמן טוב למאמן מעולה טמון ביחסי אנוש".

לדברי פדרמן, "התחרות שלנו כיום היא לא מול הפועל תל אביב, התחרות שלנו היא מול מסי בברצלונה, כי ילד בן שמונה באינסטגרם יודע מה מסי עושה ברגע זה. אנחנו גדלנו על מיקי ברקוביץ' וטל ברודי, והדור החדש עוקב אחרי שחקנים שנמצאים באירופה ובארצות הברית. צריך למצוא איזון, לגדל שחקנים צעירים וגם להביא שחקנים אטרקטיביים שאותם ילדים בני שמונה יזדהו איתם".

פדרמן הוסיף כי "בעיניים כלכליות, הליגה המקומית לא קיימת. מבחינה כלכלית יותר נכון למועדון ספורט לשחק ברמה הבינלאומית, אך לנו יש חיבור למדינה, רגש, ציונות. אין ספק שבפועל עדיף לקבוצה לשחק מול ריאל מדריד מאשר לשחק מול קבוצה באשדוד. זו שאלה שרלוונטית לכל הספורט העולמי, אותה תהייה האם יש מקום לספורט המקומי. בארצות הבית לא קיים ספורט מקומי, יש תחרות בין מדינות, קליפורניה נגד טקסס למשל - והספורט המקומי תפקידו לגדל את הכשרונות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות