אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסופר סטיבן קינג התנתק מפייסבוק: "רוצה להגן על פרטיותי וסולד מהמידע השקרי" צילוום: AP

הסופר סטיבן קינג התנתק מפייסבוק: "רוצה להגן על פרטיותי וסולד מהמידע השקרי"

קינג, שכתב יותר מ-50 ספרים, צייץ כי "לא נוח לי עם זרם המידע השקרי שמגיע יחד עם הפרסום הפוליטי, ואני גם לא בטוח ביכולתה של פייסבוק להגן על פרטיות משתמשיה"

03.02.2020, 13:46 | שירות כלכליסט

הסופר סטיבן קינג (Stephen King) סגר את חשובון הפייסבוק שלו בשל המידע השקרי המסתובב ברשת החברתית ובשל חששות לפגיעה בפרטיות.

"אני פורש מפייסבוק", כתב הסופר בטוויטר. "לא נוח לי עם זרם המידע השקרי שמגיע יחד עם הפרסום הפוליטי, ואני גם לא בטוח ביכולתה (של פייסבוק) להגן על פרטיות משתמשיה. אתם מוזמנים לעקוב אחריי (ואחרי מולי, המכונה גם The Thing of Evil) בטוויטר, אם אתם רוצים". חשבון הפייסבוק שלו נמחק מאז פורסם הציוץ ביום שישי.

קינג (72), שכתב יותר מ-50 ספרים, ידוע בעיקר בזכות ספרי האימה והפנטזיה שלו, שרבים מהם הפכו לסרטים. הסופר פעיל מבחינה פוליטית ואינו חושש לומר את דעתו בפומבי, ובמיוחד את דעותיו על הנשיא טראמפ. אך קינג גם מעולם לא היה מעריץ גדול של פייסבוק.

הסופר סטפן קינג, צילוום: AP הסופר סטפן קינג | צילוום: AP הסופר סטפן קינג, צילוום: AP

פייסבוק עומדת בשנים האחרונות בפני ביקורת גוברת על שהיא מאפשרת לפוליטיקאים לפרסם בה מידע שקרי. ב-9 בינואר הודיעה פייסבוק שלא תאסור על פרסומות פוליטיות או תכניס לשימוש אמצעי ביטחון כלשהם כדי למנוע ממידע שקרי להתפרסם ברשת החברתית על ידי פוליטיקאים.

פייסבוק מאפשרת למפרסמים להתמקד בקבוצות קטנות, ואפילו קבוצות ספציפיות של משתמשים. כמה ממבקריה – כולל כמה עובדי פייסבוק – העלו חששות שפרסום פוליטי כה ממוקד אוכלוסייה עלול לחתור תחת השיח הפוליטי הדמוקרטי ולהפחית את הסיכוי שיריבים פוליטיים והתקשורת יחשפו למידע השקרי ויוכלו להתמודד איתו ולסתור אותו.

טוויטר, בה קינג עדיין משתמש, הודיעה באוקטובר שתפסיק להעלות לרשת שלה פרסומות פוליטיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות