אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל וורלדקום לשעבר, שהורשע בהונאה החשבונאית הגדולה בהיסטוריה, נפטר חודש לאחר שחרורו צילום: בלומברג

מנכ"ל וורלדקום לשעבר, שהורשע בהונאה החשבונאית הגדולה בהיסטוריה, נפטר חודש לאחר שחרורו

ברנארד אברס עמד מאחורי הונאת ענק בוורלדקום בגובה 11 מיליארד דולר. בשנת 2005 הוא הורשע בפרשה ונשלח ל-25 שנות מאסר. זמן קצר לאחר שחרורו המוקדם מהכלא על רקע רפואי, הוא מת כשהוא בן 78

03.02.2020, 15:58 | שירות כלכליסט
ברנארד אברס (Bernard Ebbers), איש העסקים שהורשע במסגרת שערוריית החשבונאות הפיננסית הגדולה ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית, נפטר בגיל 78, חודש בלבד אחרי שחרורו המוקדם ממאסרו.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל Worldcom לשעבר נפטר ביום ראשון, כך לפי הצהרה שמסרה משפחתו והתפרסמה ברשת הטלוויזיה המקומית של מיסיסיפי, מקום מושבה של החברה, שקרסה ב-2002 והכריזה על פשיטת רגל. זאת, בעקבות הונאת חשבונות בסך 11 מיליארד דולר, שכללה לחץ מבכירים על הכפופים להם לנפח מספרים על מנת לגרום לחברה להראות רווחית יותר. הקריסה גרמה להפסדים לבעלי המניות, כולל אלו שהשקיעו דרך תוכניות פנסיה. 

ברנארד אברס, צילום: בלומברג ברנארד אברס | צילום: בלומברג ברנארד אברס, צילום: בלומברג

אברס, יליד קנדה, הורשע בניו יורק ב-2005 בהונאת ניירות ערך והאשמות נוספות, והוטל עליו עונש מאסר של 25 שנים. הוא נכלא בספטמבר 2006 עד ה-21 בדצמבר האחרון, כאשר שוחרר ממשמורת בתי הכלא של מחוז טקסס.

הוא אכן שוחרר לאחר שבפני שופטת בית המשפט המחוזי, ואלרי קפרוני, הוצגו טענות לבעיות רפואיות חמורות ע"י עורכי דינו של אברס. בין היתר טענו עורכי דינו כי אברס ירד מ-91 ל-67 קילו. עורך הדין, גראהם קארנר, אף אמר לשופטת כי יתכן ולמרשו נותרו פחות מ-18 חודשים לחיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות