אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה ב-ECI צילום: אוראל כהן

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה ב-ECI

חברת הטלקום הישראלית נרכשה בידי ריבון האמריקאית לפני מספר חודשים ומאז מנסים העובדים לחלץ הסכם הבנות מההנהלה. על פי הוועד, הסכסוך הוכרז לאחר שהסכמות שהושגו עם בכירי החברות לא יושמו בהסכם משפטי

03.02.2020, 17:52 | מאיר אורבך
ההסתדרות הכריזה היום (ב') על סכסוך עבודה בחברת ECI טלקום וזאת על רקע עסקת המיזוג אשר נחתמה בינה לבין חברת ריבון האמריקנית. לטענת ועד החברה, הנהלת ECI סירבה בתחילה לדון בנושא וטענה שאין ביכולתה לדון בפרטי העסקה לפני שזו נחתמת. רק לאחר פנייה ישירה לחברת ריבון, אשר נתנה את הסכמתה, נכנסה הנהלת ECI למו"מ עם ועד העובדים וההסתדרות בדבר השפעות הרכישה.

קראו עוד בכלכליסט

ECI עוסקת בתחום התקשורת והרשתות. בחברה מועסקים כ-800 עובדים. מרכז החברה הוא בפתח תקווה ומרכז פיתוח נוסף פועל בבאר שבע. בחודש נובמבר האחרון הודיעה החברה על רכישתה ע"י ריבון בעסקה בשווי של 486 מיליון דולר שכללה 32.5 מיליון מניות ריבון ו-324 מיליון דולר במזומן, ולכך יתווספו 31 מיליון דולר עבור נכסי נדל"ן של ECI. מהוועד נמסר שמיד עם הודעת הרכישה, הוא דרש לשבת למו"מ על מנת להבטיח את תנאיהם וביטחונם התעסוקתי ביחס לרכישה.

לאחר רצף מפגשים, גם עם נציגות ריבון העולמית הגיעו נציגי הוועד והנהלת ECI וריבון להבנות בנושא, אשר כללו הבטחה שלא יפוטרו עובדים מטעמי התייעלות לפחות עד סוף חודש יוני. עוד סיכמו הצדדים שככל שלהנהלה החדשה יהיה רצון לבצע אינטגרציה בין החברות, יובא העניין לשולחן המו"מ.

ECI בסכסוך עבודה, צילום: עמית שעל ECI בסכסוך עבודה | צילום: עמית שעל ECI בסכסוך עבודה, צילום: עמית שעל

אלא שעל פי טענות ההסתדרות והוועד, בשבועות האחרונים נמנעה ההנהלה מחתימה על ההסכמות שהושגו, חזרה בה מההבנות ומסרבת תחת סיבות של "ניסוחים משפטיים" להתחייב להבנות שהושגו. בלית ברירה נאלץ ועד העובדים ביחד עם ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה, בדרישה מהנהלת החברה להתעשת ולחתום על התחייבויותיה. במקביל להכרזת הסכסוך ערכו עובדי החברה אסיפת הסברה במחאה על התנהלות ההנהלה.

יו"ר ועד העובדים ב-ECI, אופיר לוי, אמר בשיחה עם כלכליסט: "במהלך החודשיים האחרונים עשינו כל שביכולתנו להימנע מסכסוך עבודה וניהלנו מו"מ מתוך אחריות לעתיד החברה ועתיד העובדים בישראל. במהלך המו"מ הגענו להסכמות, אך לצערנו כאשר הגענו לשלב הניסוחים המשפטיים גילינו שההנהלה חזרה בה מכל ההסכמות. אנו מודעים לסכנות המרחפות מעל ראשי העובדים בחברות הנרכשות ע"י חברות אמריקניות ולכן תפקידנו כוועד הוא לשמור על הביטחון התעסוקתי של העובדים בישראל. חברת ECI תמיד הייתה גאוות ההייטק הישראלי ואנו לא נשב בחיבוק ידיים כאשר מנסים לפגוע במצבת כוח האדם בארץ".

מ-ECI נמסר: ״כפי שהודענו בעבר, אי סי אי אמורה להתמזג עם חברת ריבון האמריקאית. קוים מו״מ והושגו בשבועות האחרונים הסכמות ברורות עם ועד העובדים וההסתדרות. למרבה הצער, בשלב הניסוח המשפטי הוגשו במפתיע על ידי הוועד דרישות חדשות ובלתי סבירות, דבר שהביא למצב הנוכחי. הנהלת החברה קוראת לוועד העובדים לחזור למו"מ ולהסכמות שהושגו על מנת לחזק את החברה ועובדיה בדרך החדשה כחלק מריבון”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות