אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות ההנחיה: במשרד הכלכלה ממשיכים לטוס צילום: יוסי זמיר

למרות ההנחיה: במשרד הכלכלה ממשיכים לטוס

למרות הגירעון והנחיית האוצר להימנע מטיסות, טס מנכ"ל משרד הכלכלה שי רינסקי לביקור של מספר ימים באפריקה

03.02.2020, 19:08 | בילי פרנקל

בעוד שתקציבים לא מועברים מצד משרדי ממשלה לרשות החדשנות ולתשלום קצבאות מזון לאלפי נזקקים, ועל אף הנחיות החשב הכללי במשרד האוצר רוני חזקיהו למשרדי הממשלה שלא לטוס לחו"ל, מנכ"ל משרד הכלכלה שי רינסקי נסע אתמול (א') לביקור של מספר ימים באתיופיה וגאנה. כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

בעוד שרשות החדשנות מקפיאה תקציבים לחברות הייטק וקצבאות מזון נמנעות מאלפי נזקקים, ועל אף הנחיות החשב הכללי במשרד האוצר רוני חזקיהו למשרדי הממשלה שלא לטוס - מנכ"ל משרד הכלכלה, שי רינסקי, נסע השבוע לביקור של מספר ימים באתיופיה וגאנה, כך נודע ל"כלכליסט". גם שר הכלכלה אלי כהן נסע בשבוע שעבר ליום אחד לאוסטריה במסגרת אירועי יום השואה הבינלאומי.

רוני חזקיהו
רוני חזקיהו צילום: אוראל כהן

ברקע לדברים עומד הקיצוץ המתוכנן של רשות החדשנות הפועלת תחת משרד הכלכלה, עליו דווח לאחרונה ב"כלכליסט". הרשות הודיעה לא מכבר על ההקפאה לחברות שפנו אליה בבקשה למענק. מדובר בתקציבים שהם חלק מהותי מתעשיית ההייטק הישראלית, והם מיועדים בעיקר לפרויקטים של חברות גדולות המבקשות להרחיב פעילות מחקר ופיתוח , ולחברות סטארט־אפ בתחומים המתקשים לקבל מימון, כמו מדעי החיים.

המענקים מאפשרים לחברות להעסיק עובדים ולתכנן פרויקטים לטווח ארוך. הרשות הודיעה כי לא תאשר מענקים חדשים ברבעון הראשון של השנה, על רקע היעדרו של תקציב מסודר למדינה. עם זאת במשרד הכלכלה הדגישו כי מדובר בתקציבים נפרדים.

בהוראה ששלח לאחרונה  החשכ"ל לכל עובדי שירות המדינה, צוין כי "יש להימנע מאישור נסיעות לחו"ל שאינן הכרחיות ודחופות וכשהן מוגדרות ככאלה - הן יבוצעו רק באישור מנכ"ל המשרד". כפי שדווח לאחרונה ב"כלכליסט", במשרד האוצר עצמו הפרו את ההוראה משאישרו משלחת שלהם לחו"ל.
מנכ"ל משרד הכלכלה שי רינסקי, צילום: יוסי זמיר מנכ"ל משרד הכלכלה שי רינסקי | צילום: יוסי זמיר מנכ"ל משרד הכלכלה שי רינסקי, צילום: יוסי זמיר

ממשרד הכלכלה נמסר כי במסגרת הנסיעה מתעתד רינסקי להיפגש עם סגן נשיא גאנה, מחמדו בוואמיא, וכן לערוך פגישה בנספחות הכלכלית. באתיופיה הוא צפוי להיפגש עם נציגי משרד האוצר המקומי וכן ייפגש בשתי המדינות עם בכירים בקהילת העסקים המקומית ועם נציגי חברות ישראליות שפועלות במקום.

במשרד ציינו כי הנסיעה עומדת בכללים שקבע החשכ"ל, בהם צוין כי נסיעות לחו"ל שהן הכרחיות ודחופות, לרבות עלות הטיסה והלינה, תאושרנה על ידי מנכ"לי משרדי הממשלה, בכפוף לכמה כללים. עוד נמסר כי "מאז הוראת החשכ"ל הטיסות צומצמו באופן משמעותי וכי טיסות נדרשות ממשיכות בהתאם לדחיפותן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות