אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הופקדה תוכנית מתאר לנשר: 11 אלף דירות עד 2040 צילום: אלעד גרשגורן

הופקדה תוכנית מתאר לנשר: 11 אלף דירות עד 2040

לפי התוכנית, מרבית יחידות הדיור החדשות ייבנו בפרויקטים של התחדשות עירונית. עוד היא כוללת: תוספת של למעלה ממיליון מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, הקמת אזור תעסוקה חדש ו-45 אלף מ"ר שיוקצו לצורכי ציבור

04.02.2020, 16:00 | ענת דניאלי

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה הפקידה תוכנית מתאר כוללנית לנשר. התוכנית, שקודמה על ידי מינהל התכנון והעירייה, כוללת תוספת של 11 אלף יחידות דיור, בעיקר בהתחדשות עירונית בעיר הוותיקה, שייתנו מענה להיקף אוכלוסייה של 68.7 אלף תושבים עד שנת 2040. כיום ישנם כ-26 אלף תושבים בעיר.

התוכנית כוללת תוספת נרחבת של למעלה ממיליון מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר לעיר (כ-1.375 מיליון מ"ר). התכנית מציעה הקמת אזור תעסוקה חדש במקום אתר מחצבה ("4 וחצי") שכבר לא נמצא בשימוש בחלק חלק המערבי שלה. בנוסף, הוקצו כ-45.5 אלף מ"ר עבור שטחים לצורכי ציבור.

קראו עוד בכלכליסט

נשר, צילום: אלעד גרשגורן נשר | צילום: אלעד גרשגורן נשר, צילום: אלעד גרשגורן

מרכז עסקים ראשי ודרגנועים בין השכונות

מרבית יחידות הדיור החדשות ייבנו באמצעות התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות. כמו כן, התכונית שמה דגש על חיזוק העירוניות, באמצעות פיתוח מע"ר (מרכז עסקים ראשי) לאורך הרחובות דרך השלום ודרך בר יהודה כמרחב ציבורי שוקק, רציף ומגוון הנשען על מערכת הסעת המונים. בשל התנאים הטופוגרפיים של היישוב, התכנון המוצע כולל בין היתר דרגנועים שיחברו בין שכונות העיר ושטחי התעסוקה.

התוכנית מציעה גם פיתוח של מוקדי תיירות קיימים וחדשים בעיר, בהם פיתוח הפארק המטרופוליני בבריכות נשר ופיתוח שני מוקדי תיירות נוספים - פארק הגשרים בנחל קטיע ומתחם קמפינג ותיירות במחצבת חרייבה, הממוקמת בלב פארק הכרמל. בהיבט התחבורתי, התוכנית כוללת הקמת כביש עוקף חדש לנשר, צירי מערכת הסעת המונים ונתיבי תחבורה ציבורית, וכן מיקום חדש לתחנת הרכבת העתידית - רכבת העמק בסמוך למרכז העיר.

יו"ר הוועדה המחוזית חיפה, איתמר בן דוד, מסר: "מדובר בתוכנית בעלת חשיבות רבה לנשר, שנערכה בשיתוף פעולה הדוק עם הרשות המקומית ובתמיכת ראש העיר. בהתאם למדיניות התכנון הנוכחית והעתידית, התוכנית שמה דגש על עידוד תהליכי התחדשות עירונית, חיזוק האיתנות הכלכלית של העיר ושמירת השטחים הפתוחים שעוטפים את היישוב".

התוכנית נערכה ע"י אדר' דורית שפינט, ממשרד גורדון אדריכלים ומתכננים בע"מ.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות