אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צו הקפאת הליכים לקסטן תריסים בשל חוב של 54 מיליון שקל צילום: אתר החברה

צו הקפאת הליכים לקסטן תריסים בשל חוב של 54 מיליון שקל

החברה, שמתמחה בביצוע עבודות אלומיניום בבנייני מגורים ונקלעה לחדלות פירעון, מעסיקה 46 עובדים

04.02.2020, 16:22 | נווית זומר

צו הקפאת הליכים הוצא לקסטן תריסים, חברה משפחתית בעלת מוניטין, שמתמחה בביצוע עבודות אלומיניום בבנייני מגורים ופרויקטים מסחריים ברחבי הארץ ונקלעה לחדלות פירעון. הצו ניתן ל-60 יום לחברות קסטן תריסים בע"מ וקיו. אס. אי. היקף חובות החברה נאמד ב-54 מיליון שקל.

שלשום (א') נעתר בית המשפט המחוזי בנצרת לבקשת החברה, וזאת נוכח מצוקה תזרימית ומחנק אשראי קשה, אשר לא איפשר להן לעמוד בהתחייבויותיהן כלפי העובדים, הספקים, הבנקים ונושים אחרים.

קראו עוד בכלכליסט

קסטן תריסים, צילום: אתר החברה קסטן תריסים | צילום: אתר החברה קסטן תריסים, צילום: אתר החברה

בבקשה לביהמ"ש נכתב כי "הניסיון של החברה לגדול ולצמוח מהר היה בעוכריה, ועל אף שהחברה המשיכה להציג רמת ביצוע גבוהה, הפרויקטים המסחריים המורכבים אליהם נכנסה, כמו גם הצורך ברכישת ציוד נוסף יקר, הביא אותה למחנק אשראי ולחוסר יכולת לשלם ל-46 עובדיה, חברות קבלן משנה, בנקים ונושים אחרים".

בית המשפט מינה כנאמנים את רו"ח חוסאם בשארה ממשרד רו"ח יעקב זיצר ואת עו"ד יניב אזרן ממשרד עורכי הדין ב. לוינבוק, והורה להם להמשיך ולהפעיל את עסקי החברה כ"עסק חי" עם סמכות לנהל את עסקיה בהתאם לשיקול דעתם.

חברת קסטן תריסים בע"מ נוסדה בעפולה לפני למעלה מ-30 שנה על ידי יהושוע וניסן קסטן. החברה צברה מוניטין וניסיון בביצוע עבודות אלומיניום ברחבי הארץ, כשהיא מציגה בשנתיים האחרונות עלייה משמעותית במחזור הפעילות ובהיקף העבודות, כתוצאה מהרחבת תחום עבודתה מביצוע אלומיניום במגזר הפרטי לפרויקטים מסחריים מורכבים.

לפי הנטען בבקשת החברות, יש בידיהן 124 הזמנות לביצוע, בהיקף כספי של כ-29 מיליון שקל. השלמת ביצוע העבודות תאפשר לנאמנים להמשיך ולהפעיל את החברות. בנק לאומי ובנק מזרחי, נושים מובטחים של החברה, הסכימו להעמיד לנאמנים מימון בסך כולל של כ-2 מיליון שקל לשם ההפעלה הזמנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות