אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת הכלכלה והתעשייה

אייל דשא: "לחברות הסטארט-אפ חסרה יכולת ניהול"

יו"ר Tevel Aerobotics בוועידת הכלכלה והתעשייה של כלכליסט: "הנוכחות של החברות הגלובליות מקשה על חברות הסטארט-אפ שלא יכולות לשלם משכרות עתק"

05.02.2020, 12:00 | מאיר אורבך

"הרבה אנשים עדיין מתלבטים איך לבנות חברה ישראלית גדולה ואין טקסט בוק כזה", כך פתח את דבריו, אייל דשא, יו"ר Tevel Aerobotics בוועידת הכלכלה והתעשייה של כלכליסט בשיתוף בזן. "איתרע מזלי להיות בחברות גדולות כמו טבע, צ'קפוינט, סאיטקס בתחום הקדם דפוס ומוביל איי ושם אתה לומד משהו מכל החבר'ה האלה. הדבר הכי בולט בעיניי הוא שצריך ניהול בוגר בשל. נולדים עם יכולת ניהול ואפשר לרכוש את זה. חסר לסטארט-אפים בישראל ניהול מנוסה ובוגר ואת היכולת לזהות בעיה ולתת לה פתרון ולא להיפך, להוביל מהלכים שיווקים ועוד. במקום שזה קיים רואים חברות ענק שנוצרות".

בהתייחסו לשאלה על אמירתו של נתניהו שהוא הפך את ישראל למדינת הייטק אמר דשא, "צ'קפוינט הוקמה לפני שנתניהו היה שר אוצר ויש עוד אנשים שתרצו כדי להפוך את ישראל לאומת סטארט-אפ".

אייל דשא, צילום: יריב כץ אייל דשא | צילום: יריב כץ אייל דשא, צילום: יריב כץ

בהתייחסו לשאלת תפקיד הממשלה בשוק הזה אמר דשא, "לממשלה יש תמיד מקום אבל אני לא מאמין גדול בתמיכה והתערבות ממשלתית. ממשלה יכולה להסדיר אמצעי מס. ממשלה צריכה לסדר שדה משחק שווה עם החברות המתחרות ולדאוג שתהיה רגולציה סבירה".

דשא לא מאמין שיקום כאן מפעל חיסונים בתוך חצי שנה בעיקר לנוכח ניסיונו הרב בטבע, "במדינת ישראל לוקח להרים מפעל תרופות לא חצי שנה ולא חמש שנים ועוד אין אפילו תרופה", אמר, "לטבע יש יכולות בתחום זה. העולם ימצא פתרונות לקורונה ואני מקווה שמאוד מהר".

כאשר נשאל על החברה שהוא עומד בראשה אמר, "לחברת תבל יש שאיפות גלובליות. החברה שלנו עובדת בתחום טכנולוגיות החקלאות ומפתחת טכנולוגיות רחפנים שמנוהלים על ידי בינה מלאוכתית וקוטפים פירות ולא באמצעות עובדי הקטיף. היום כמעט כולם מהגרי עבודה ובעולם המערבי אין מי שיקטוף, בעתיד הפירות יישארו על העצים אם לא תיכנס רובוטיקה לעניין הזה. בינה מלאכותית היא המהפכה שעוברת יחסית בשקט והיא לא פחות מהמפכה התעשייתית. זה יחליף מרכזי שירות ותמיכה.

לסיום אמר, "כיף להיות בעולם הסטארט-אפ כי יש הרבה אתגרים וזה שומר אותך צעיר ליד אנשים שחולמים. הנוכחות של החברות הגלובליות מקשה על חברות הסטארט-אפ שלא יכולות לשלם משכרות עתק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות