אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ארגון בעלי המוניות: נתניהו הורה לבטל את רפורמת התעריפים צילום: יריב כץ, אלעד גרשגורן

יו"ר ארגון בעלי המוניות: נתניהו הורה לבטל את רפורמת התעריפים

יהודה בר אור הפיץ ברשתות החברתיות הודעה לפיה הצו בוטל. מבדיקת כלכליסט עולה שבמשרדי הממשלה לא מכירים הוראה כזו שמחייבת לכנס את ועדת המחירים. עם זאת, נתניהו הורה לבחון את הרפורמה, ובכיר בענף טוען: זה ספין

05.02.2020, 12:18 | ליאור גוטמן

יו"ר ארגון בעלי המוניות יהודה בר אור הפיץ ברשתות החברתיות הודעה לפיה נתניהו הורה לבטל את רפורמת התעריפים במוניות. אולם מבדיקת כלכליסט עולה שנכון לרגע זה שום צו לא בוטל, ובמשרדי הממשלה לא מכירים את הדבר. ההודעה הקולית אינה מביאה אסמכתאות ולמעשה היא בגדר "דברים בשם אומרם".  

קראו עוד בכלכליסט

מה שכן, ראש הממשלה בנימין נתניהו כן הורה למשרדי התחבורה והאוצר לבחון מחדש את רפורמת התעריפים במוניות. בהודעת משרד רה"מ נאמר ש"היות ועלו טענות על פערים מרכזיים בנוגע לנתונים על בסיסם גובשה הרפורמה, סיכם ראש הממשלה עם שרי האוצר והתחבורה כי יש לקיים בחינה מקצועית נוספת של מרכיבי התוכנית".

כזכור, הרפורמה הוזילה את תעריפי הנסיעה מחוץ לעיר בכ-30% וייקרה אותם בכ-5% בתוך העיר.

בנימין נתניהו על רקע הפגנת נהגי המוניות (ארכיון), צילום: יריב כץ, אלעד גרשגורן בנימין נתניהו על רקע הפגנת נהגי המוניות (ארכיון) | צילום: יריב כץ, אלעד גרשגורן בנימין נתניהו על רקע הפגנת נהגי המוניות (ארכיון), צילום: יריב כץ, אלעד גרשגורן

יצוין שכדי לשנות את התעריפים החדשים יש לכנס את ועדת המחירים, ולהוכיח שלכאורה נגרם עוול כלכלי לבעלי המוניות, מציאות שנכון לעכשיו משרד האוצר לא מכיר.

בכיר בענף טוען שמדובר בספין בחירות של ראש הממשלה שמנסה לרצות את ארגון בעלי המוניות, זאת כאשר מנועי הלחץ שלהם על שר התחבורה סמוטריץ פחות יעילים מבעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות