אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזוס מכר מניות אמזון בשווי 1.84 מיליארד דולר - רגע לפני ששווי השוק הגיע לטריליון צילום: בלומברג

בזוס מכר מניות אמזון בשווי 1.84 מיליארד דולר - רגע לפני ששווי השוק הגיע לטריליון

מייסד ומנכ"ל ענקית הקניות המקוונות מכר בימים האחרונים 905,456 מניות; המכירות החלו אחרי פרסום הדוחות ביום חמישי - בהם ניפצה אמזון את התחזיות; אתמול ננעלה המניה בשווי של מעל לטריליון דולר - בפעם הראשונה בתולדותיה; בזוס כבר מכר חלק ממניותיו בחברה, באוגוסט, בכ-3 מיליארד דולר

05.02.2020, 16:09 | שירות כלכליסט

כסף כיס: ג'ף בזוס מכר בימים האחרונים כמעט 2 מיליארד דולר מאחזקותיו באמזון, כך לפי דוח פיננסי שפורסם על ידי הוועדה האמריקאית לניירות ערך. במכירות שתוכננו מראש לימים שישי ושני, מייסד ומנכ"ל אמזון מכר 905,456 מניות בסך כולל של 1.84 מיליארד דולר. המכירות תוזמנו להתחיל אחרי יום חמישי, אז דיווחה אמזון על הכנסותיה לרבעון הרביעי - וניפצה את התחזיות עם רווח רבעוני של מעל ל-3 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

בשלישי, סגרה אמזון את המסחר עם שווי שוק שלמעל לטריליון דולר, בפעם הראשונה בתולדותיה, ובכך הפכה לחברה האמריקאית הרביעית במספר שעושה זאת, אחרי אפל, מיקרוסופט, ואלפבית של גוגל.

מייסד ומנכ"ל אמזון, ג מייסד ומנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס | צילום: בלומברג מייסד ומנכ"ל אמזון, ג

אמזון נגעה בטריליון הדולר במסחר היומי גם בשישי ואז שוב בשני, אך כשלה להישאר מעל השווי עם סגירת המסחר. ענקית הקניות המקוונות כבר עברה לזמן קצר את קו טריליון הדולר ביולי ואז שוב בספטמבר 2018, אך בשתי הפעמים סיימה את יום המסחר מתחתיו.

באוגוסט, מכר בזוס חלק ממניותיו באמזון בסכום הקרוב ל-3 מיליארד דולר, בדיוק בתקופה בה ענקית הקמעונאות האלקטרונית סבלה מרצף ההפסדים הקשה ביותר שספגה ב-13 השנים שקדמו.

בזמן שלא ידוע בוודאות להיכן הולך כל הכסף, ב-2018 אמר בזוס כי הוא ישים מיליארד דולר בשנה מכספו הפרטי על הרפתקת החלל הפרטית שלו, Blue Origin. במדד המיליארדרים של בלומברג, מדורג בזוס כאיש העשיר ביותר בעולם, בשווי של 127 מיליארד דולר. מניות אמזון עלו ב-24% במהלך השנה שחלפה, בהשוואה לעלייה של 20% במדד S&P 500.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות