אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרטנר חושפת: הצעת הרכישה של HOT - בפרמיה של 20% על שווי השוק צילום: רמי זרנגר

פרטנר חושפת: הצעת הרכישה של HOT - בפרמיה של 20% על שווי השוק

חברת הסלולר דיווחה לבורסה כי הצעת HOT היא במחיר של 19.11 שקל למניה, המשקף שווי של 3.6 מיליארד שקל; פרטנר רמזה כי במקביל היא בוחנת אפשרות לביצוע רכישה - ככל הנראה של גולן טלקום או אקספון; מניית החברה הגיבה להודעה בזינוק של 12% במסחר בנאסד"ק

05.02.2020, 18:26 | גולן חזני

חברת פרטנר חושפת בדיווח לבורסה כי הצעת הרכישה של HOT, שנחשפה בכלכליסט, היא במחיר של 19.11 שקל למניה. המשמעות היא ש-HOT מציעה שווי של 3.6 מיליארד שקל לחברה, כ-20% מעל השווי הנוכחי בשוק. מניית פרטנר הגיבה להודעה בזינוק של 12% במסחר בנאסד"ק.

קראו עוד בכלכליסט

פרטנר גם רומזת כי היא בוחנת אפשרות של ביצוע רכישה, ולא להירכש; נראה כי החברה בוחנת אפשרות לרכוש את גולן טלקום או אקספון של חזי בצלאל, תוך דחיית ההצעה של HOT. פרטנר שכרה את שירותיו של גולדמן זאקס להוביל את המו"מ מול HOT ואת ארנסט אנד יאנג כיועץ.

פטריק דרהי, הבעלים של HOT, צילום: רמי זרנגר  פטריק דרהי, הבעלים של HOT | צילום: רמי זרנגר פטריק דרהי, הבעלים של HOT, צילום: רמי זרנגר

בהודעה מציינת פרטנר כי "דירקטוריון החברה החליט לבחון את מכלול האפשרויות העסקיות העומדות בפני החברה, לרבות העסקה המוצעת או לחלופין המשך התפתחותה והתרחבותה העסקית הנוכחית של החברה כחברה עצמאית".

כאמור המשמעות של המשפט האחרון הוא כי החברה בוחנת מהלך הפוך - שבו תרכוש חברה אחרת.

איציק בנבנישתי מנכ"ל פרטנר, צילום: תומי הרפז איציק בנבנישתי מנכ"ל פרטנר | צילום: תומי הרפז איציק בנבנישתי מנכ"ל פרטנר, צילום: תומי הרפז

HOT שכרה את שירותיו של בנק מורגן סטנלי להוביל את המו"מ . החברה שבשליטת פטריק דרהי ומנוהלת ע"י טל גרנות גולדשטיין, סבורה כי הסיכוי למילוי התנאים לעיסקה גבוהים, כולל אישורים של משרד התקשורת ורשות התחרות. עם זאת, מיכל הלפרין יו"ר רשות התחרות, הסתייגה היום בוועידת כלכליסט ממיזוג כזה.

ההצעה של HOT לרכישת פרטנר שנחשפה בכלכליסט בשבוע שעבר הביאה לגל של הערכות לגבי מיזוגים נוספים בתעשיית התקשורת, כולל מיזוג אפשרי בין סלקום לגולן טלקום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות